• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Liga francuska - 23. kolejka Ligue 1: Lille OSC - Stade Rennes FC 1-0 (1-0)

W pojedynku 23. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 4 lutego, drużyna Lille OSC wygrała ze Stade Rennes 1-0 (1-0). Mecz na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve D'ascq obejrzało 35 030 widzów.

23. kolejka Francja - Ligue 1
2020-02-04 19:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 35030 | Arbiter: J. Hamel
Lille OSC
Stade Rennes FC
1
0
L. Remy 4'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) zajmowała trzecie, natomiast drużyna Lille OSC (”Mastify”) - czwarte miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 starć jedenastka Lille OSC wygrała 20 razy i zanotowała 16 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lille OSC w czwartej minucie spotkania, gdy Loic Remy zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Nanitama Ikonégo.

W 34. minucie za Raphinhę wszedł Romain Del Castillo. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Nanitamo Ikoné z jedenastki gospodarzy. Była to 44. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Mastifów”.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Hamariego Traorégo ze Stade Rennes, a w 56. minucie Loica Remego z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener ”Czerwono-Czarnych” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Adrien Hunou, a murawę opuścił Yann Gboho.

A trener ”Mastifów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luiza Arauja. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Loic Remy. Na siedem minut przed zakończeniem starcia arbiter ukarał kartką Renata Sanchesa, zawodnika Lille OSC. W 83. minucie Flavien Tait został zmieniony przez Lucasa Da Cunhę, co miało wzmocnić drużynę ”Czerwono-Czarnych”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jonathana Bambę na Xekę.

Benjamin Bourigeaud
44′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Eduardo Camavinga
83′ Renato Sanches
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Victor James Osimhen
Flavien Tait83′
 4′ 56′ 68′ Loic Remy
M'Baye Babacar Niang
87′ Jonathan Bamba
Adrien Hunou68′
87′ Miguel Ângelo da Silva Rocha
James Edward Lea Siliki
Boubakary Soumaré
Lucas Da Cunha83′
68′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Romain Del Castillo34′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Stade Rennes pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka ”Czerwono-Czarnych” wykorzystała wszystkie zmiany.