• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Liga francuska - 23. kolejka Ligue 1: AS Monaco - Angers Sporting 1-0 (1-0)

4 lutego na Stade Louis II odbyło się spotkanie 23. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS Monaco i Angers Sporting. Starcie zakończyło się zwycięstwem AS Monaco 1-0. Na stadionie zasiadło 3 585 widzów.

S. Jovetić 18'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Angers Sporting zajmowała 12., natomiast jedenastka AS Monaco - 13. miejsce.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Stevan Jovetić wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Monaco, zdobywając bramkę w 18. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Youssouf Fofana.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Monaco.

W 55. minucie kartkę dostał Ismaël Traoré, piłkarz gości. W 58. minucie Cesc Fabregas został zmieniony przez Auréliena Tchouaméniego.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Angers Sporting doszło do zmiany. Mathias Lage wszedł za Antonina Bobichona. Trener Angers Sporting wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stéphane'a Bahokena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Rachid Alioui. Po chwili trener AS Monaco postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Keita Baldé, a murawę opuścił Stevan Jovetić.

Między 73. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AS Monaco i jedną drużynie przeciwnej. W 77. minucie Pierrick Capelle został zmieniony przez Rodrigue'a Ningę, co miało wzmocnić drużynę Angers Sporting. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Youssoufa Fofanę na Benjamina Henrichsa w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Ismaël Traoré55′
58′ Cesc Fabregas
Pierrick Capelle77′
90′ Youssouf Fofana
Antonin Bobichon61′
Aleksandr Gołowin
Angelo Fulgini
73′ Adrien Sebastian Silva
Baptiste Santamaría
Wissam Ben Yedder
Sada Thioub
 18′ 71′ Stevan Jovetić
Rachid Alioui67′
Danijel Subaszić
Ludovic Butelle
Benoît Badiashile Mukinayi
Abdoulaye Bamba
90′ Benjamin Henrichs
Romain Thomas
Marco Jorge
Thomas Mangani
58′ 79′ Aurélien Tchouaméni
Mathias Pereira Lage61′
71′ Keita Baldé Diao
Stéphane Bahoken67′
Islam Slimani
Rodrigue Casimir Ninga77′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.