• 6 .FC Lorient (13 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (11 pkt.)

Liga francuska - 22. kolejka Ligue 1: Stade Rennes FC - FC Nantes 3-2 (0-0)

31 stycznia na Roazhon Park odbyło się starcie 22. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Rennes i FC Nantes. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stade Rennes 3-2. Pojedynek obejrzało 27 836 widzów.

M. Simon 80'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą trzecia i szósta drużyna Ligue 1.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 45 pojedynków jedenastka FC Nantes (”Kanarki”) wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dennisa Appiaha z ”Kanarki”, a w 32. minucie Christa-Emmanuela Maouassę z drużyny przeciwnej.

W 47. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) Damien Da Silva. W 53. minucie arbiter ukarał kartką Renauda Emonda, zawodnika FC Nantes.

W 57. minucie za Adriena Hunou wszedł Yann Gboho. Między 59. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Stade Rennes i jedną drużynie przeciwnej. W 65. minucie James Lea został zmieniony przez Benjamina Bourigeauda, co miało wzmocnić drużynę Stade Rennes. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renauda Emonda na Mehdiego Abeida.

W 71. minucie minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał M'Baye Nianga. Na szczęście na miejscu znajdował się M'Baye Niang, który wykorzystał sytuację strzelając gola po dobitce.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Kanarki” w 80. minucie spotkania, gdy Moses Simon strzelił drugiego gola. W następstwie utraty gola trener ”Czerwono-Czarnych” postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Eduarda Camavingę i na pole gry wprowadził napastnika Romaina Del Castillo, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespoły zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 86. minucie w jedenastce FC Nantes doszło do zmiany. Percy Prado wszedł za Dennisa Appiaha. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia przyznał kartkę Kaderowi Bambie z ”Kanarki”. Chwilę później trener ”Kanarki” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia na plac gry wszedł Samuel Moutoussamy, a murawę opuścił Kader Bamba.

Piłkarze Stade Rennes odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 2-2 trzy minuty później strzelił Benjamin Bourigeaud. Asystę zaliczył Yann Gboho.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Stade Rennes przyniosły efekt bramkowy. W siódmej minucie doliczonego czasu gry Raphinha po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-2.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację trzy minuty później, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Eduardowi Camavindze i Sasze Boey. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Alban Lafont60′
47′ (samob.) Damien Da Silva
Dennis Appiah18′ 86′
Jérémy Gelin
Charles Traoré
Hamari Traoré
Molla Wagué
57′ Adrien Hunou
Kader Bamba90′ 90′
90′ 83′ Eduardo Camavinga
Ludovic Blas
65′ James Edward Lea Siliki
Rene Krhin
32′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Imran Louza
Flavien Tait
Abdoulaye Touré
71′ (k.) M'Baye Babacar Niang
Renaud Emond53′ 67′
 71′, 90′ 60′ Raphael Dias Belloli
Moses Daddy Simon  80′
Romain Jules Salin
Denis Petrić
90′ Sacha Boey
Josué Homawoo
Joris Gnagnon
Percy Prado Ruiz86′
65′  90′ Benjamin Bourigeaud
Mehdi Abeid67′
57′ Gnantin Yann Gboho
Cristian Benavente Bristol
83′ 59′ Romain Del Castillo
Samuel Moutoussamy90′
Theoson-Jordan Siebatcheu
Bridge Ndilu

Jedenastka ”Czerwono-Czarnych” była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej cztery. Piłkarze FC Nantes obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.