• 5 .Racing Club de Lens (9 pkt.)
  • 6 .Clermont Foot 63 (8 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (8 pkt.)
  • 8 .FC Lorient (8 pkt.)

Liga francuska - 22. kolejka Ligue 1: RC Strasbourg Alsace - Lille OSC 1-2 (1-0)

W meczu 22. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 1 lutego, zespół RC Strasbourg przegrał z Lille OSC 1-2 (1-0). Mecz na Stade de la Meinau obejrzało 25 139 widzów.

22. kolejka Francja - Ligue 1
2020-02-01 20:00 | Stadion: Stade de la Meinau | Widzów: 25139 | Arbiter: S. Frappart
V. Osimhen 80'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Lille OSC (”Mastify”) zajmowała siódmą, natomiast drużyna RC Strasbourg - ósmą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków jedenastka RC Strasbourg wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RC Strasbourg w 12. minucie spotkania, gdy Adrien Thomasson zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lille OSC: Mehmetowi Çelikowi w 35. i Xece w 42. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RC Strasbourg.

W 59. minucie Xeka został zastąpiony przez Nanitama Ikonégo. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Gabriel z zespołu gości.

Dopiero w drugiej połowie Gabriel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lille OSC, strzelając gola w 65. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Nanitama Ikonégo.

Trener RC Strasbourg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jeana-Ricnera Bellegarde'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Majeed Waris. Niedługo później trener ”Mastifów” postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Loica Remego. Na boisko wszedł Luiz Araujo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie kartkę dostał Lionel Carole, piłkarz RC Strasbourg.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lille OSC w 80. minucie spotkania, gdy Victor Osimhen zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie RC Strasbourg doszło do zmiany. Kévin Zohi wszedł za Dimitriego Liénarda. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lille OSC: Benjaminowi Andrému w 87. i Tiagowi Djaló w 90. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Mike Maignan
78′ Lionel Jules Carole
Benjamin André87′
81′ Dimitri Liénard
Miguel Ângelo da Silva Rocha42′ 59′
Ibrahima Sissoko
Renato Sanches
 12′ Adrien Thomasson
Victor James Osimhen  80′ (k.)
66′ Majeed Waris
Tiago Emanuel Embalo Djaló90′
66′ Jean-Ricner Bellegarde
Boubakary Soumaré
81′ Kévin Lucien Zohi
Luiz de Araujo Guimarães Neto77′

Zawodnicy RC Strasbourg otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Zespół Lille OSC w drugiej połowie również dokonał dwóch zmian.