• 6 .Clermont Foot 63 (8 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (8 pkt.)
  • 8 .FC Lorient (8 pkt.)

Liga francuska - 22. kolejka Ligue 1: Nîmes Olympique - AS Monaco 3-1 (1-1)

W meczu 22. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 1 lutego, zespół Nimes zwyciężył z AS Monaco 3-1 (1-1). Mecz na Stade des Costières w Nîmes obejrzało 12 580 widzów.

22. kolejka Francja - Ligue 1
2020-02-01 20:00 | Stadion: Stade des Costières | Widzów: 12580 | Arbiter: M. Lesage
W. Ben Yedder 13'

Zespół Nimes przed meczem zajmował 19. miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pabla Martineza, piłkarza gospodarzy.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy AS Monaco nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Wissam Ben Yedder. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki asystował Youssouf Fofana.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Florian Miguel. Asystę przy bramce zanotował Zinedine Ferhat.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy czerwone kartki dostali: Tiemoué Bakayoko, Gelson Martins z AS Monaco. W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Youssoufa Fofanę z AS Monaco, a w czwartej minucie doliczonego czasu Floriana Miguela z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nimes w 62. minucie spotkania, gdy Romain Philippoteaux strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Lucas Deaux.

W 64. minucie Keita Baldé został zastąpiony przez Aleksandra Gołowina. Chwilę później trener Nimes postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Theo Vallsa. Na boisko wszedł Sidy Sarr, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 72. minucie Youssouf Fofana został zmieniony przez Auréliena Tchouaméniego, co miało wzmocnić drużynę AS Monaco. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Deaux na Lamine'a Fombę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Nimes, zdobywając kolejną bramkę. W 79. minucie wynik na 3-1 podwyższył Pablo Martinez.

W 80. minucie Wissam Ben Yedder został zmieniony przez Stevana Joveticia, co miało wzmocnić zespół AS Monaco. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nolana Roux na Ahoueke'a Denkeya. Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Benoît Badiashile Mukinayi
 79′ 11′ Pablo Martinez
Fodé Ballo Touré
 27′ 45′ Florian Miguel
Benjamin Henrichs
Gaëtan Paquiez
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
Yassine Benrahou
Tiemoué Bakayoko32′
75′ Lucas Deaux
Youssouf Fofana33′ 72′
Zinedine Ferhat
Adrien Sebastian Silva81′
 62′ Romain Philippoteaux
Gelson Martins32′
66′ Theo Valls
Wissam Ben Yedder  13′ 80′
83′ Nolan Roux
Keita Baldé Diao64′
Lucas Lionel Dias
Danijel Subaszić
Kelyan Guessoum
Ruben Aguilar
75′ Lamine Fomba
Kamil Glik
66′ 90′ Sidy Sarr
Cesc Fabregas
Lucas Buadés
Aleksandr Gołowin64′
83′ Ahoueke Steeve Kévin Denkey
Aurélien Tchouaméni72′ 85′
Haris Duljević
Stevan Jovetić80′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę i dwie czerwone piłkarzom gości w pierwszej połowie, a w drugiej dwie żółte. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.