Reklama

Reklama

Liga francuska - 22. kolejka Ligue 1: Angers Sporting - Stade Reims 1-4 (1-1)

W pojedynku 22. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 1 lutego, zespół Angers Sporting przegrał ze Stade Reims 1-4 (1-1). Mecz na Stade Raymond-Kopa obejrzało 8 467 widzów.

W  pojedynku 22. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 1 lutego, zespół Angers Sporting przegrał  ze Stade Reims  1-4 (1-1). Mecz na Stade Raymond-Kopa obejrzało 8 467 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna Stade Reims (”Remois”) wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Angers Sporting otworzyli wynik. W siódmej minucie bramkę zdobył Rachid Alioui. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Moreta Cassamę ze Stade Reims, a w 36. minucie Pierricka Capelle'a z drużyny przeciwnej.

Reklama

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie El Toure wyrównał wynik meczu z karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał El Toure ze Stade Reims. Była to 51. minuta pojedynku. W 58. minucie za Ela Toure'a wszedł Boulaye Dia.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Remois” w 62. minucie spotkania, gdy Yunis Abdelhamid strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Moreto Cassamã.

Trener Angers Sporting wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stéphane'a Bahokena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Rachid Alioui. W 67. minucie Sada Thioub został zmieniony przez Rodrigue'a Ningę, co miało wzmocnić jedenastkę Angers Sporting. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moussę Doumbię na Hassane Kamarę.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Stade Reims, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Moreto Cassamã.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 75. minucie wynik ustalił Boulaye Dia. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Xavier Chavalerin.

W 77. minucie Thomas Mangani został zmieniony przez Abdoulaye Bambę, co miało wzmocnić jedenastkę Angers Sporting. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nathanaëla Mbuku na Tristana Dingomégo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-4.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Angers Sporting, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Angers Sporting rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie AS Monaco. Natomiast w środę OGC Nice zagra z zespołem Stade Reims na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL