Liga francuska - 21. kolejka Ligue 1: Olympique Lyon - Toulouse FC 3-0 (1-0)

W pojedynku 21. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 26 stycznia, drużyna Olympique Lyon zwyciężyła z Toulouse FC 3-0 (1-0). Mecz na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu obejrzało 42 582 widzów.

21. kolejka Francja - Ligue 1
2020-01-26 15:00 | Stadion: Groupama Stadium | Widzów: 42582 | Arbiter: A. Gautier
K. Toko Ekambi 77'

Zespół Toulouse FC (”TFC”) przed meczem zajmował 20. miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 26. minucie za Martina Terriera wszedł Karl Toko.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympique Lyon (”Les Gones”) w 29. minucie spotkania, gdy Gnaly Cornet zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Houssem Aouar.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Les Gones”.

Jedyną kartkę w meczu dostał William Vainqueur z ”TFC”. Była to 46. minuta meczu. Trener ”TFC” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Efthymiosa Koulourisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Aaron Leya.

Jedenastka ”TFC” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Moussa Dembélé. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Fernando Marçal.

W 73. minucie Houssem Aouar został zmieniony przez Mathisa Cherkiego, co miało wzmocnić drużynę Olympique Lyon. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mathieu Dosseviego na Wesleya Saïda.

Niedługo później Karl Toko wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympique Lyon, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Thiaga Mendesa.

Chwilę później trener Olympique Lyon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Bertrand Traoré, a murawę opuścił Gnaly Cornet. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Toulouse FC doszło do zmiany. Amine Adli wszedł za Quentina Boisgarda. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Issiaga Sylla
26′ Martin Terrier
Mathieu Cangni Dossevi75′
73′ Houssem Aouar
Quentin Boisgard84′
Maxence Caqueret
Kouadio Koné
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
Ibrahim Sangaré
 71′ Moussa Dembélé
William Vainqueur46′
 29′ 79′ Gnaly Maxwel Cornet
Amine Adli84′
73′ Mathis Rayan Cherki
Jean-Victor Makengo
26′  77′ Karl Brillant Toko Ekambi
Efthymios Koulouris69′
79′ Bertrand Isidore Traoré
Wesley Saïd75′

Drużyna Olympique Lyon była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Toulouse FC pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.