• 6 .FC Lorient (13 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (11 pkt.)

Liga francuska - 21. kolejka Ligue 1: OGC Nice - Stade Rennes FC 1-1 (0-0)

W spotkaniu 21. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 24 stycznia, jedenastka OGC Nice zremisowała ze Stade Rennes 1-1 (0-0). Mecz na Allianz Riviera obejrzało 15 199 widzów.

21. kolejka Francja - Ligue 1
2020-01-24 20:45 | Stadion: Allianz Riviera | Widzów: 15199 | Arbiter: H. Ben El Hadj
OGC Nice
Stade Rennes FC
1
1
K. Dolberg 47'
F. Tait 81'

Drużyna Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 starcia zespół ”Czerwono-Czarnych” wygrał 15 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 13 remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 27. minucie Christ-Emmanuel Maouassa zastąpił Gerzina Nyamsiego.

Tuż po przerwie zespół OGC Nice (”Orły”) objął prowadzenie. W 47. minucie Kasper Dolberg dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Pierre Lees.

W 50. minucie w drużynie ”Czerwono-Czarnych” doszło do zmiany. Jérémy Gelin wszedł za Gerzina Nyamsiego. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał James Lea z zespołu gości. Po chwili trener OGC Nice postanowił wzmocnić formację obronną i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Malanga Sarra. Na boisko wszedł Stanley N'Soki, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie Myziane Maolida został zmieniony przez Ignatiusa Kpene'a, co miało wzmocnić drużynę OGC Nice. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriena Hunou na Yanna Gboho.

”Czerwono-Czarni” otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Flavien Tait.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Joris Gnagnon
74′ Malang Sarr
Flavien Tait  81′
 47′ Kasper Dolberg
M'Baye Babacar Niang
74′ Myziane Maolida
Raphael Dias Belloli
Yannis Clementia
Romain Jules Salin
Patrick Burner
Jérémy Gelin50′
74′ Stanley N'Soki
Romain Del Castillo
74′ Ignatius Kpene Ganago
Theoson-Jordan Siebatcheu

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”Czerwono-Czarnym” pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Stade Rennes wykorzystała wszystkie zmiany.