Liga francuska - 21. kolejka Ligue 1: Lille OSC - Paris Saint-Germain FC 0-2 (0-1)

W spotkaniu 21. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 26 stycznia, jedenastka Lille OSC przegrała z PSG 0-2 (0-1). Mecz na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve D'ascq obejrzało 49 132 widzów.

21. kolejka Francja - Ligue 1
2020-01-26 21:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 49132 | Arbiter: A. Delerue
Lille OSC
Paris Saint-Germain FC
0
2
Neymar 28',52'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą piąta i pierwsza drużyna Ligue 1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 meczów zespół PSG (”Les Parisiens”) wygrał 24 razy i zanotował 12 porażek oraz 14 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Reinildo, piłkarz Lille OSC (”Mastify”).

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PSG w 28. minucie spotkania, gdy Neymar zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Marco Verratti.

W 38. minucie kartkę otrzymał Benjamin André z Lille OSC. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PSG.

Na drugą połowę jedenastka ”Les Parisiens” wyszła w zmienionym składzie, za Thiaga Silvę wszedł Nianzou Kouassi. W 51. minucie sędzia ukarał kartką Gabriela, zawodnika gospodarzy.

W 52. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Neymar z PSG. W 58. minucie Benjamin André został zastąpiony przez Xekę.

W 67. minucie Luiz Araujo został zmieniony przez Jonathana Bambę, co miało wzmocnić zespół ”Mastifów”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maura Icardiego na Andera Herrerę oraz Abdou Diallo na Colina Dagbę. A kibice Lille OSC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Loica Remego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Boubakary Soumaré. W 81. minucie arbiter przyznał kartkę Idrissie Gueyemu z zespołu gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Abdou Diallo76′
51′ Gabriel dos Santos Magalhães
Presnel Kimpembe
José Fonte
Thomas Meunier
10′ Reinildo Isnard Mandava
Thiago Silva46′
38′ 58′ Benjamin André
Angel Di Maria
Nanitamo Jonathan Ikoné
Idrissa Gana Gueye81′
Renato Sanches
Marco Verratti
78′ Boubakary Soumaré
Mauro Emanuel Icardi Rivero73′
Victor James Osimhen
Kylian Mbappé
67′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Julian Draxler
58′ Miguel Ângelo da Silva Rocha
Ander Herrera Agüera73′
67′ Jonathan Bamba
Leandro Daniel Paredes
78′ Loic Remy
Pablo Sarabia García

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.