• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Liga francuska - 2. kolejka Ligue 1: Toulouse FC - Dijon FCO 1-0 (0-0)

W meczu 2. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 17 sierpnia, zespół Toulouse FC wygrał z Dijon FCO 1-0 (0-0). Mecz na Stadium de Toulouse obejrzało 10 583 widzów.

2. kolejka Francja - Ligue 1
2019-08-17 20:00 | Stadion: Stadium de Toulouse | Widzów: 10583 | Arbiter: R. Buquet
Toulouse FC
Dijon FCO
1
0
J. Makengo 54'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć zespół Toulouse FC (”TFC”) wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał William Vainqueur z ”TFC”. Była to 29. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu dla ”TFC” zdobył Jean-Victor Makengo w 54. minucie. Asystę zaliczył Efthymios Koulouris.

W 57. minucie za Mamę Baldégo wszedł Frederic Sammaritano. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Stevenowi Moreirze z drużyny gospodarzy. Trener Dijon FCO postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Romaina Amalfitano i na pole gry wprowadził napastnika Abdoulaye Keitę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Fouad Chafik
59′ Steven Moreira
Senou Coulibaly
Issiaga Sylla
Bruno Écuélé Manga
86′ Mathieu Cangni Dossevi
Wesley Lautoa81′
 54′ 77′ Jean-Victor Makengo
Romain Amalfitano68′
Ibrahim Sangaré
Mama Samba Baldé57′
29′ 80′ William Vainqueur
Nayef Aguerd
77′ Quentin Boisgard
Florent Balmont
80′ Kalidou Sidibé
Enzo Loiodice
Aaron Leya Iseka
Frederic Sammaritano57′
86′ Wesley Saïd
Bryan Soumaré81′
Yaya Sanogo
Abdoulaye Jules Keita68′

Zespół ”TFC” zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom ”TFC” wręczył dwie żółte.