• 6 .AS Monaco (7 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (7 pkt.)
  • 8 .Paris Saint-Germain (6 pkt.)

Liga francuska - 2. kolejka Ligue 1: RC Strasbourg Alsace - OGC Nice 0-2 (0-1)

W pojedynku 2. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 29 sierpnia, drużyna RC Strasbourg przegrała z OGC Nice 0-2 (0-1). Mecz na Stade de la Meinau obejrzało 4 374 widzów.

2. kolejka Francja - Ligue 1
2020-08-29 21:00 | Stadion: Stade de la Meinau | Widzów: 4374 | Arbiter: J. Brisard
RC Strasbourg Alsace
OGC Nice
0
2
K. Dolberg 37',59'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 spotkania zespół RC Strasbourg wygrał osiem razy i zanotował sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości (”Orły”) i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy OGC Nice w 37. minucie spotkania, gdy Kasper Dolberg zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom OGC Nice: Pierre'owi Leesowi w 42. minucie i Kasprowi Dolbergowi w drugiej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Orły”.

Na drugą połowę zespół RC Strasbourg wyszedł w zmienionym składzie, za Lamine Konégo wszedł Majeed Waris.

W 59. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Kasper Dolberg z OGC Nice. W 62. minucie za Eddy'ego Sylvestre'a wszedł Rony Lopes.

Między 63. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze RC Strasbourg: Adrien Thomasson, Lionel Carole, Mehdi Chahiri, Jean-Ricner Bellegarde, na ich miejsce weszli: Idriss Saadi, Anthony Caci, Kévin Zohi, Dimitri Liénard. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Khéphrena Thuram-Uliena, Kaspra Dolberga zajęli: Alexis Trouillet, Dan Ndoye. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Alexander Djiku z jedenastki gospodarzy. Była to 73. minuta spotkania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Walter Daniel Benítez
64′ Lionel Jules Carole
Bonfim Dante24′
73′ Alexander Djiku
Jordan Lotomba13′
36′ 46′ Lamine Koné
Andy Pelmard
Kenny Lala
Eddy Sylvestre Negadi27′ 62′
Mohamed Simakan
Hassane Kamara
83′ Jean-Ricner Bellegarde
Pierre Lees Melou42′
64′ Mehdi Chahiri
Morgan Schneiderlin17′
Ibrahima Sissoko
Khéphren Thuram-Ulien78′
63′ Adrien Thomasson
Patrick Burner
64′ Anthony Caci
Flavius Daniliuc
Stefan Mitrović
Stanley N'Soki
83′ Dimitri Liénard
Alexis Trouillet78′
Sanjin Prcić
Salim Ben Seghir
63′ Idriss Saadi
Evann Guessand
46′ Majeed Waris
Marcos Paulo Mesquita Lopes62′
64′ Kévin Lucien Zohi
Dan Ndoye90′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom RC Strasbourg, natomiast piłkarzom gości przyznał sześć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna OGC Nice w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.