• 6 .OGC Nice (6 pkt.)
  • 7 .RC Lens (6 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (6 pkt.)

Liga francuska - 2. kolejka Ligue 1: RC Lens - PSG 1-0 (0-0)

10 września na Stade Bollaert-Delelis odbyło się spotkanie 2. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Lens i PSG. Mecz zakończył się zwycięstwem RC Lens 1-0. Na stadionie zasiadło 5 067 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w PSG (”Les Parisiens”).

2. kolejka Francja - Ligue 1
2020-09-10 21:00 | Stadion: Stade Bollaert-Delelis | Widzów: 5067 | Arbiter: H. Ben El Hadj
Racing Club de Lens
Paris Saint-Germain FC
1
0
I. Ganago 57'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 starć zespół PSG wygrał 16 razy i zanotował 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół PSG próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pabla Sarabię z ”Les Parisiens”, a w 44. minucie Cheicka Doucourégo z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę RC Lens w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie wynik ustalił Ignatius Kpene.

W 65. minucie za Simona Banzę wszedł Florian Sotoca. Między 68. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy RC Lens: Gael Kakuta, Ignatius Kpene, Cheick Doucouré, Issiaga Sylla, na ich miejsce weszli: Yannick Cahuzac, Corentin Jean, Tony Mauricio, Ismaël Boura. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kaysa Ruiz-Atila, Presnela Kimpembe'a, Arnauda Muingi, Juana Bernata zajęli: Colin Dagba, Abdou Diallo, Jesé, Mitchel Bakker. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Floriana Sotocę z RC Lens, a w 78. minucie Juana Bernata z drużyny przeciwnej.

Layvin Kurzawa
83′ Issiaga Sylla
Pablo Sarabia García38′
44′ 83′ Cheick Oumar Doucouré
Kays Ruiz-Atil68′
71′ Gael Kakuta
Idrissa Gana Gueye
Manuel Perez
Ander Herrera Agüera
 57′ 71′ Ignatius Kpene Ganago
Marco Verratti
65′ Simon Bokoté Banza
Colin Dagba68′
71′ Yannick Cahuzac
Abdou Diallo74′
83′ Tony Mauricio
Timothee Pembele
83′ Ismaël Boura
Bandiougou Fadiga
71′ Corentin Jean
Xavi Simons
Gaëtan Robail
Jesé Rodríguez Ruiz74′
65′ 70′ Florian Sotoca

Wyjątkowa nieporadność napastników PSG była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom RC Lens, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół PSG w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.