• 6 .AS Monaco (7 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (7 pkt.)
  • 8 .Paris Saint-Germain (6 pkt.)

Liga francuska - 2. kolejka Ligue 1: FC Metz - AS Monaco 0-1 (0-1)

W pojedynku 2. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 30 sierpnia, zespół FC Metz przegrał z AS Monaco 0-1 (0-1). Mecz na Stade Saint-Symphorien w Longeville-lès-Metz obejrzało 4 463 widzów.

2. kolejka Francja - Ligue 1
2020-08-30 15:00 | Stadion: Stade Saint-Symphorien | Widzów: 4463 | Arbiter: J. Stinat
FC Metz
AS Monaco
0
1
B. Badiashile 22'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie Aleksandr Gołowin został zastąpiony przez Sofiane'a Diopa.

W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rubena Aguilara, piłkarza gości.

Jedyną bramkę meczu zdobył Benoît Badiashile dla zespołu AS Monaco. Bramka padła w tej samej minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AS Monaco: Youssoufowi Fofanie w 24. i Gelsonowi Martinsowi w 42. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Monaco.

Youssouf Fofana z AS Monaco w 46. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 24. minucie. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Aurélienowi Tchouaméniemu z zespołu gości. Była to 49. minuta meczu.

W 59. minucie w drużynie AS Monaco doszło do zmiany. Jean Aholou wszedł za Henry'ego Chukwuemekę. Trener ”Les Grenats” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Victoriena Angbana i na pole gry wprowadził napastnika Habibou Diallo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością. W 70. minucie boisko opuścili ”Les Grenats”: Papa Yade, Thierry Ambrose, a na ich miejsce weszli Opa Nguette, Ibrahima Niane.

Chwilę później trener AS Monaco postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Auréliena Tchouaméniego wszedł Guillermo Maripán, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. W 76. minucie Wissam Ben Yedder został zmieniony przez Stevana Joveticia, a za Gelsona Martinsa wszedł na boisko Willem Geubbels, co miało wzmocnić zespół AS Monaco. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Farida Boulayę na Cheikha Sabaly'ego. W drugiej połowie nie padły gole.

Djibril Sidibé
79′ Farid Boulaya
Youssouf Fofana24′ 46′
70′ Opa Nguette
Aleksandr Gołowin16′
59′ Victorien Angban
Aurélien Tchouaméni49′ 75′
Digbo G'nampa Habib Maïga
Gelson Martins42′ 76′
Vincent Pajot
Wissam Ben Yedder76′
70′ Ibrahima Niane
Jean Eudès Aholou59′
79′ Cheikh Tidiane Sabaly
Sofiane Diop16′
Warren Tchimbembé
Willem Geubbels76′
70′ Papa Ndiaga Yade
Stevan Jovetić76′
70′ Thierry Ambrose
Enzo Millot
59′ Habibou Mouhamadou Diallo
Pietro Pellegri

Drużyna FC Metz postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom AS Monaco przyznał cztery żółte i jedną czerwoną.

Zespół FC Metz w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu graczy.