• 6 .AS Monaco (7 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (7 pkt.)
  • 8 .Paris Saint-Germain (6 pkt.)

Liga francuska - 2. kolejka Ligue 1: AS Saint-Etienne - FC Lorient 2-0 (1-0)

30 sierpnia na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem odbył się mecz 2. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS Saint-Etienne i FC Lorient. Starcie zakończyło się zwycięstwem AS Saint-Etienne 2-0. Na stadionie zasiadło 3 050 widzów.

2. kolejka Francja - Ligue 1
2020-08-30 15:00 | Stadion: Stade Geoffroy-Guichard | Widzów: 3050 | Arbiter: F. Batta
AS Saint-Etienne
FC Lorient
2
0
R. Hamouma 18',51'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 pojedynki drużyna FC Lorient (”Morszczuki”) wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Saint-Etienne w 18. minucie spotkania, gdy Romain Hamouma zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Arnaud Nordin.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yvana Neyou z AS Saint-Etienne, a w 28. minucie Enza Le Féego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS Saint-Etienne.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna AS Saint-Etienne, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie Romain Hamouma ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Po raz kolejny asystę zanotował Arnaud Nordin.

W 58. minucie Adrian Grbić zastąpił Umuta Bozoka. Od 58 minuty boisko opuścili zawodnicy AS Saint-Etienne: Denis Bouanga, Yvan Neyou, Romain Hamouma, Arnaud Nordin, Yvann Maçon, na ich miejsce weszli: Yann M'Vila, Maxence Rivera, Kévin Monnet-Paquet, Jean-Philippe Krasso, Assane Dioussé. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Enza Le Féego, Yoane'a Wissy, Fabiena Lemoine'a zajęli: Pierre-Yves Hamel, Stéphane Diarra, Sylvain Marveaux. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Wesleyowi Fofanie z AS Saint-Etienne. Była to 78. minuta pojedynku.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Julien Laporte
78′ Wesley Fofana
Vincent Le Goff
Timothee Kolodziejczak
Houboulang Mendes
90′ Yvann Maçon
Jeremy Morel
Adil Aouchiche
Quentin Boisgard
Mahdi Camara
Laurent Abergel
27′ 71′ Yvan Neyou Noupa
Enzo Le Fée28′ 58′
 18′, 51′ 72′ Romain Hamouma
Fabien Lemoine86′
71′ Denis Bouanga
Adrian Grbić58′
82′ Arnaud Nordin
Jérôme Hergault
90′ Assane Dioussé El Hadji
Matthieu Serge Fernand Saunier
Lucas Gourna-Douath
Stéphane Imad Diarra74′
71′ Yann Gérard M'Vila
Sylvain Marveaux86′
82′ Jean-Philippe Krasso
Franklin Wadja
72′ Kévin Monnet-Paquet
Umut Dilan Bozok58′
71′ Maxence Rivera
Pierre-Yves Hamel58′

Piłkarze AS Saint-Etienne obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna FC Lorient w drugiej połowie dokonała czterech zmian.