• 6 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (25 pkt.)

Liga francuska - 2. kolejka Ligue 1: Angers Sporting - Bordeaux 0-2 (0-2)

W spotkaniu 2. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 30 sierpnia, jedenastka Angers Sporting przegrała z Bordeaux 0-2 (0-2). Mecz na Stade Raymond-Kopa obejrzało 5 129 widzów.

2. kolejka Francja - Ligue 1
2020-08-30 15:00 | Stadion: Stade Raymond-Kopa | Widzów: 5129 | Arbiter: K. Abed
T. Bašić 27'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Angers Sporting wygrał aż siedem razy, zremisował sześć, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bordeaux (”Żyrondyści”) w 25. minucie spotkania, gdy Josh Maja strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Laurent Koscielny.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna ”Żyrondystów”, zdobywając kolejną bramkę. W 27. minucie wynik ustalił Toma Bašić. Przy zdobyciu bramki asystował Hwang Ui-jo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Rémiemu Oudinowi z ”Żyrondystów”. Była to 37. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Żyrondyści: Youssoufowi Sabalyowi w 54. i Tomie Bašiciowi w 65. minucie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Bordeaux doszło do zmiany. Jimmy Briand wszedł za Josha Maję.

W tej samej minucie trener Angers Sporting postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Farida El Melalego. Na boisko wszedł Pierrick Capelle, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Aka Kanga został zmieniony przez Stéphane'a Bahokena. Między 78. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Angers Sporting: Thomas Mangani, Sada Thioub, na ich miejsce weszli: Antonin Bobichon, Mohamed-Ali Cho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hwang Ui-jo, Nicolasa de Roussela zajęli: Samuel Kalu, Rubén Pardo.

W 84. minucie sędzia pokazał kartkę Baptiste'owi Santamaríi z jedenastki gospodarzy. Po chwili trener ”Żyrondystów” postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Rémiego Oudina wszedł Maxime Poundjé, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie ”Żyrondystów” utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w zespole Angers Sporting doszło do zmiany. Lassana Coulibaly wszedł za Angela Fulginiego.

Youssouf Sabaly54′
66′ Farid El Melali
Toma Bašić  27′ 65′
90′ Angelo Fulgini
Otávio Henrique Passos Santos
80′ Thomas Mangani
Nicolas de Préville78′
84′ Baptiste Santamaría
Josh Maja  25′ 66′
66′ Aka Wilfried Kanga
Ui-jo Hwang78′
81′ Sada Thioub
Enock Kwateng
80′ Antonin Bobichon
Maxime Poundjé90′
66′ Pierrick Capelle
Edson André Sitoe
90′ Lassana Coulibaly
Rubén Pardo Gutiérrez78′
Waniss Taibi
Jimmy Briand66′
66′ Stéphane Bahoken
Samuel Kalu78′
81′ Mohamed-Ali Cho
Alexandre Mendy

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Angers Sporting, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Bordeaux w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.