• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Liga francuska - 19. kolejka Ligue 1: AS Monaco - Lille OSC 5-1 (2-1)

21 grudnia na Stade Louis II odbył się pojedynek 19. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS Monaco i Lille OSC. Mecz zakończył się zwycięstwem AS Monaco 5-1. Starcie obejrzało 5 388 widzów.

V. Osimhen 13'

Drużyna Lille OSC (”Mastify”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę José Fontemu, piłkarzowi Lille OSC.

W pierwszych minutach meczu to ”Mastify” otworzyli wynik. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Victor Osimhen. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli. Bramka padła po podaniu Nanitama Ikonégo.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 23. minucie gola wyrównującego strzelił Gelson Martins. Przy strzeleniu gola pomógł Wissam Ben Yedder.

W 28. minucie żółtą kartkę dostał Aleksandr Gołowin z AS Monaco.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 29. minucie Keita Baldé dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Ruben Aguilar.

W 31. minucie żółtą kartką został ukarany Guillermo Maripán, zawodnik gospodarzy. W 38. minucie Nanitamo Ikoné został zmieniony przez Yusufa Yazıcı. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Monaco w 53. minucie spotkania, gdy Wissam Ben Yedder zdobył trzecią bramkę. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 65. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Wissam Ben Yedder z AS Monaco. Asystę przy bramce ponownie zanotował Ruben Aguilar.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Keita Baldé z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Lille OSC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Loic Remy, a murawę opuścił Renato Sanches. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AS Monaco: Rubenowi Aguilarowi w 70. i Danijelowi Subasziciowi w 78. minucie.

W 76. minucie w drużynie ”Mastifów” doszło do zmiany. Luiz Araujo wszedł za Victora Osimhena. Danijel Subaszić z AS Monaco na 12 minut przed zakończeniem spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 78. minucie. Trener AS Monaco wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jeana-Kévina Augustina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Keita Baldé. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Kamil Glik. Asystę zanotował Adrien Silva.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-1.

Mike Maignan
70′ Ruben Aguilar
Domagoj Bradarić
 90′ Kamil Glik
Mehmet Zeki Çelik
. Jemerson
Gabriel dos Santos Magalhães
31′ Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
José Fonte9′
Tiemoué Bakayoko
Benjamin André
28′ Aleksandr Gołowin
Nanitamo Jonathan Ikoné38′
 23′ 85′ Gelson Martins
Renato Sanches67′
 53′, 65′ 90′ Wissam Ben Yedder
Boubakary Soumaré
 29′ 66′ 81′ Keita Baldé Diao
Victor James Osimhen  13′ 76′
Gil Bastião Dias
Jonathan Bamba
78′ 78′ Danijel Subaszić
Thiago Maia Alencar
85′ Adrien Sebastian Silva
Yusuf Yazıcı38′
81′ Jean-Kévin Augustin
Luiz de Araujo Guimarães Neto76′
90′ Islam Slimani
Loic Remy67′

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom AS Monaco, a zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.