• 5 .ES Troyes Aube Champagne (0 pkt.)
  • 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Liga francuska - 18. kolejka Ligue 1: Olympique Lyon - Stade Rennes FC 0-1 (0-0)

15 grudnia na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu odbyło się spotkanie 18. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Olympique Lyon i Stade Rennes. Mecz zakończył się zwycięstwem Stade Rennes 1-0. Na stadionie zasiadło 45 010 widzów.

18. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-15 17:00 | Stadion: Groupama Stadium | Widzów: 45010 | Arbiter: B. Bastien
Olympique Lyon
Stade Rennes FC
0
1
E. Camavinga 89'

Drużyna Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 35. minucie Jeff Reine-Adélaïde został zmieniony przez Bertranda Traorégo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał M'Baye Niangowi z drużyny gości. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Olympique Lyon (”Les Gones”) wyszedł w zmienionym składzie, za Memphisa Depaya wszedł Martin Terrier. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Olympique Lyon: Bertrandowi Traorému w 53. i Joachimowi Andersenowi w 56. minucie.

Trener Stade Rennes wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriena Hunou. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Ben Halfon. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Czerwono-Czarni: Benjaminowi Bourigeaudowi w 76. i Jorisowi Gnagnonowi w 82. minucie.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Eduardo Camavinga dla jedenastki Stade Rennes. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Romain Del Castillo.

W następstwie utraty bramki trener Olympique Lyon postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił obrońcę Rafaela i na pole gry wprowadził napastnika Gnaly'ego Corneta, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia przyznał kartkę Maxence'owi Caqueretowi z Olympique Lyon.

Edouard Mendy
56′ Joachim Andersen
Damien Da Silva
Jason Denayer
Jeremy Morel
90′ Pereira Da Silva Rafael
Hamari Traoré
Kenny Tete
Benjamin Bourigeaud76′
Houssem Aouar
Eduardo Camavinga  89′
90′ Maxence Caqueret
Ben Halfon70′
35′ Jeff Reine-Adélaïde
James Edward Lea Siliki
Lucas Tousart
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa71′
Moussa Dembélé
Raphael Dias Belloli
46′ Memphis Depay
Gnantin Yann Gboho
46′ Martin Terrier
Adrien Hunou70′
90′ Gnaly Maxwel Cornet
Flavien Tait
35′ 53′ Bertrand Isidore Traoré
Romain Del Castillo83′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.