• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Liga francuska - 18. kolejka Ligue 1: Bordeaux - RC Strasbourg 0-1 (0-1)

15 grudnia na Stade Matmut-Atlantique odbył się pojedynek 18. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Bordeaux i RC Strasbourg. Starcie zakończyło się zwycięstwem RC Strasbourg 1-0. Spotkanie obejrzało 18 710 widzów.

18. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-15 15:00 | Stadion: Stade Matmut-Atlantique | Widzów: 18710 | Arbiter: F. Batta
Girondins Bordeaux
RC Strasbourg Alsace
0
1
L. Ajorque 11'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna RC Strasbourg plącze się na dole tabeli zajmując 15. miejsce, za to zespół Bordeaux (”Żyrondyści”) zajmując piątą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 meczów drużyna RC Strasbourg wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Ludovic Ajorque wywołał eksplozję radości wśród kibiców RC Strasbourg, strzelając gola w 11. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Adrienowi Thomassonowi z jedenastki gości. Była to 42. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RC Strasbourg.

W 48. minucie arbiter pokazał kartkę Alexandrowi Djiku, zawodnikowi RC Strasbourg. W 61. minucie Yacine Adli zastąpił Jimmy'ego Brianda.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Bordeaux: Jimmy'emu Briandowi w 63. i Mexerowi w 69. minucie. Trener Bordeaux postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Mexera i na pole gry wprowadził napastnika Samuela Kalu, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 76. minucie, w drużynie Bordeaux za Josha Mai wszedł Hwang Ui-jo, a w jedenastce RC Strasbourg Benjamin Corgnet zmienił Dimitriego Liénarda.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Otávio z Bordeaux. Kibice RC Strasbourg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kévina Zohiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Adrien Thomasson. W doliczonej czwartej minucie pojedynku w jedenastce RC Strasbourg doszło do zmiany. Nuno Da Costa wszedł za Ludovica Ajorque'a.

Lamine Koné
69′ 72′ Edson André Sitoe
Kenny Lala
61′ Yacine Adli
Stefan Mitrović
Youssef Aït Bennasser
Adrien Thomasson42′ 84′
81′ Otávio Henrique Passos Santos
Benjamin Corgnet76′
76′ Josh Maja
Adrien Lebeau
61′ 63′ Jimmy Briand
Dimitri Liénard76′
76′ Ui-jo Hwang
Nuno Miguel da Costa Jóia90′
72′ Samuel Kalu
Kévin Lucien Zohi84′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom RC Strasbourg pokazał dwie.