• 6 .Olympique Lyon (13 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (13 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)

Liga francuska - 18. kolejka Ligue 1: Angers Sporting - AS Monaco 0-0

W starciu 18. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 14 grudnia, zespół Angers Sporting zremisował z AS Monaco 0-0. Mecz na Stade Raymond-Kopa obejrzało 9 959 widzów.

18. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-14 20:00 | Stadion: Stade Raymond-Kopa | Widzów: 9959 | Arbiter: H. Ben El Hadj
Angers Sporting Club de l'Ouest
AS Monaco
0
0

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka AS Monaco zajmowała 11., natomiast drużyna Angers Sporting - 12. miejsce.

Już w pierwszych minutach zespół AS Monaco próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał de Nascimencie z AS Monaco. Była to 40. minuta spotkania.

W 50. minucie kartkę dostał Rayan Aït z jedenastki gospodarzy. Na murawie, jak to często zdarzało się AS Monaco w tym sezonie, pojawił się Ruben Aguilar, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 58. minucie de Nascimentę.

W 63. minucie kartkę dostał Adrien Silva, piłkarz gości. W 65. minucie Adrien Silva został zastąpiony przez Cesca Fabregasa. Chwilę później trener Angers Sporting postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Rachida Aliouiego. Na boisko wszedł Stéphane Bahoken, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 68. minucie Thomas Mangani został zmieniony przez Mathiasa Lagego, a za Rayana Aïta wszedł na boisko Théo Pellenard, co miało wzmocnić zespół Angers Sporting. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandra Gołowina na Keitę Baldégo. Między 70. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Angers Sporting i jedną drużynie przeciwnej.

Benjamin Lecomte
50′ 81′ Rayan Aït Nouri
Kamil Glik
Vincent Manceau
. Jemerson40′ 58′
Romain Thomas
Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
70′ Ismaël Traoré
Tiemoué Bakayoko
78′ Pierrick Capelle
Aleksandr Gołowin79′
Angelo Fulgini
Adrien Sebastian Silva63′ 65′
68′ Thomas Mangani
Gelson Martins
Baptiste Santamaría
Wissam Ben Yedder
67′ Rachid Alioui
Ruben Aguilar58′
81′ Théo Pellenard
Benoît Badiashile Mukinayi
Antonin Bobichon
Fodé Ballo Touré
Vincent Pajot
Cesc Fabregas65′
68′ Mathias Pereira Lage
Jean-Kévin Augustin
67′ 76′ Stéphane Bahoken
Keita Baldé Diao79′

Przewaga drużyny AS Monaco w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom AS Monaco przyznał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.