• 5 .Racing Club de Lens (27 pkt.)
  • 6 .RC Strasbourg Alsace (26 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)

Liga francuska - 17. kolejka Ligue 1: Stade de Reims - AS Saint-Etienne 3-1 (1-0)

8 grudnia na Stade Auguste-Delaune II odbyło się spotkanie 17. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Reims i AS Saint-Etienne. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stade Reims 3-1. Na stadionie zasiadło 14 512 widzów.

17. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stade Auguste-Delaune II | Widzów: 14512 | Arbiter: S. Frappart
R. Hamouma 59'

Zespół AS Saint-Etienne bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć zespół Stade Reims (”Remois”) wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stade Reims w 10. minucie spotkania, gdy Rémi Oudin strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 33. minucie kartkę dostał Thomas Foket, piłkarz gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Stade Reims.

W 53. minucie Ryad Boudebouz zastąpił Romaina Hamoumę. W tej samej minucie w jedenastce AS Saint-Etienne doszło do zmiany. Jean Aholou wszedł za Loïsa Diony'ego.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Jeanowi Aholou z zespołu gości.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie Romain Hamouma wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Jean Aholou.

W 64. minucie sędzia ukarał kartką Denisa Bouangę, piłkarza AS Saint-Etienne. Chwilę później trener ”Remois” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Tristana Dingomégo. Na boisko wszedł Moussa Doumbia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę ”Remois” przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Boulaye Dia. Asystę zanotował Xavier Chavalerin.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Stade Reims doszło do zmiany. Sambou Sissoko wszedł za Mathieu Cafaro. A kibice AS Saint-Etienne nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roberta Beriča. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Yann M'Vila. W 81. minucie w jedenastce Stade Reims doszło do zmiany. Suk Hyun-Jun wszedł za Rémiego Oudina.

W samej końcówce pojedynku kartkę dostał Hassane Kamara z Stade Reims.

Zespół AS Saint-Etienne ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 3-1 w drugiej minucie doliczonego czasu gry zdobył Moussa Doumbia.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Mathieu Debuchy
33′ Thomas Foket
Wesley Fofana
72′ Mathieu Cafaro
Loïc Perrin
Xavier Chavalerin
Ryad Boudebouz53′
65′ Tristan Dingomé
Mahdi Camara
89′ Hassane Kamara
Yann Gérard M'Vila79′
Marshall Nyasha Munetsi
Loïs Diony53′
 67′ Boulaye Dia
Denis Bouanga64′
 10′ 81′ Rémi Oudin
Franck Honorat
Nicolas Lemaître
Jessy Moulin
Logan Costa
Harold Moukoudi
65′  90′ Moussa Doumbia
Jean Eudès Aholou53′ 54′
72′ Sambou Sissoko
Zaydou Youssouf
Anastasios Donis
Robert Berič79′
Nathanaël Mbuku
Romain Hamouma53′  59′
81′ Hyun-Jun Suk
Arnaud Nordin

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.