• 5 .Angers Sporting Club de l'Ouest (12 pkt.)
  • 6 .Racing Club de Lens (12 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (11 pkt.)

Liga francuska - 17. kolejka Ligue 1: Nîmes Olympique - Olympique Lyon 0-4 (0-1)

6 grudnia na Stade des Costières w Nîmes odbyło się starcie 17. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Nimes i Olympique Lyon. Mecz zakończył się zwycięstwem Olympique Lyon 4-0. Na stadionie zasiadło 12 801 widzów.

17. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-06 20:45 | Stadion: Stade des Costières | Widzów: 12801 | Arbiter: O. Thual
J. Andersen 79'

Drużyna Nimes przed meczem zajmowała 19. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Nimes. W pierwszych minutach spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Theo Valls osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympique Lyon (”Les Gones”) w 16. minucie spotkania, gdy Memphis Depay zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maxence'a Caquereta z Olympique Lyon, a w 38. minucie Gaëtana Paquieza z drużyny przeciwnej. W 40. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Gaëtan Paquiez osłabiając drużynę Nimes. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 38. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olympique Lyon.

Drugą połowę zespół Olympique Lyon rozpoczął w zmienionym składzie, za Rafaela wszedł Melvin Bard. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Bertrandowi Traorému z drużyny gości. Była to 50. minuta starcia.

Dopiero w drugiej połowie Memphis Depay wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympique Lyon, strzelając kolejnego gola w 64. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kenny Tete.

W 69. minucie za Maxence'a Caquereta wszedł Lucas Tousart.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympique Lyon w 71. minucie spotkania, gdy Houssem Aouar zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Memphis Depay.

W 72. minucie Lucas Buadés został zmieniony przez Théo Sainte-Luce'a, co miało wzmocnić zespół Nimes. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Memphisa Depaya na Jeffa Reine-Adélaïde'a.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Gones” w 79. minucie spotkania, gdy Joachim Andersen strzelił czwartego gola. Bramka padła po podaniu Lucasa Tousarta.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Jason Denayer
80′ Florian Miguel
Pereira Da Silva Rafael46′
38′ 40′ Gaëtan Paquiez
Kenny Tete
87′ Zinedine Ferhat
Houssem Aouar  71′
Lamine Fomba
Maxence Caqueret17′ 69′
Romain Philippoteaux
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
5′ Theo Valls
Moussa Dembélé
72′ Lucas Buadés
Memphis Depay  16′ (k.), 64′ 76′
Renaud Ripart
Bertrand Isidore Traoré50′
Lucas Lionel Dias
Anthony Racioppi
72′ Théo Sainte-Luce
Melvin Bard46′
87′ Antoine Valério
Antonio Guedes Marcelo
80′ Lucas Valls