• 6 .FC Lorient (13 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (11 pkt.)

Liga francuska - 17. kolejka Ligue 1: Lille OSC - Stade Brest 1-0 (1-0)

6 grudnia na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve D'ascq odbyło się spotkanie 17. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Lille OSC i Stade Brest. Mecz zakończył się zwycięstwem Lille OSC 1-0. Na stadionie stawiło się 32 682 widzów.

17. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-06 19:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 32682 | Arbiter: E. Wattellier
Lille OSC
Stade Brest
1
0
V. Osimhen 16'

Zespół Lille OSC (”Mastify”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Lille OSC wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Mastifów” w 16. minucie spotkania, gdy Victor Osimhen strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek. Sytuację bramkową stworzył Nanitamo Ikoné.

W 17. minucie Jean-Charles Castelletto został zmieniony przez Denysa Baina. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Mastifów”.

Trener Stade Brest postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Mathiasa Autreta i na pole gry wprowadził napastnika Gaëtana Charbonniera, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie Xeka został zmieniony przez Boubakary'ego Soumarégo, co miało wzmocnić zespół Lille OSC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paula Lasne'a na Samuela Grandsira.

Chwilę później trener Lille OSC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Luiz Araujo, a murawę opuścił Renato Sanches. W 87. minucie w jedenastce ”Mastifów” doszło do zmiany. Yusuf Yazıcı wszedł za Nanitama Ikonégo. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Gautierowi Larsonneurowi z drużyny gości. Była to 90. minuta starcia.

W czwartej minucie doliczonego czasu meczu sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Cristian Damián Battocchio
76′ Miguel Ângelo da Silva Rocha
Haris Belkebla
87′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Julien Faussurier
80′ Renato Sanches
Paul Lasne77′
 16′ Victor James Osimhen
Alexandre Mendy
90′ (k.) Jonathan Bamba
Gaëtan Belaud
76′ Boubakary Soumaré
Romain Perraud
87′ Yusuf Yazıcı
Samuel Grandsir77′
80′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Hugo Magnetti
Loic Remy
Gaëtan Charbonnier65′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Stade Brest przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.