• 6 .RC Strasbourg Alsace (26 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)

Liga francuska - 17. kolejka Ligue 1: FC Nantes - Dijon FCO 1-0 (0-0)

W starciu 17. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 8 grudnia, jedenastka FC Nantes zwyciężyła z Dijon FCO 1-0 (0-0). Mecz na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau obejrzało 16 001 widzów.

17. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-08 17:00 | Stadion: Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau | Widzów: 16001 | Arbiter: H. Ben El Hadj
FC Nantes
Dijon FCO
1
0
L. Blas 73'

Drużyna Dijon FCO przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół FC Nantes (”Kanarki”) wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko cztery.

Od pierwszych minut jedenastka ”Kanarki” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Dijon FCO była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Dijon FCO rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mamę Baldé wszedł Stephy Mavididi. Między 50. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 71. minucie za Matheusa Pereirę wszedł Bryan Soumaré. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce ”Kanarki” doszło do zmiany. Mehdi Abeid wszedł za Kalifę Coulibalya.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ludovic Blas dla zespołu FC Nantes. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Moses Simon.

W 81. minucie w drużynie Dijon FCO doszło do zmiany. Enzo Loiodice wszedł za Romaina Amalfitano. Po chwili trener ”Kanarki” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Cristian Benavente, a murawę opuścił Ludovic Blas. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce FC Nantes doszło do zmiany. Samuel Moutoussamy wszedł za Kadera Bambę.

Mickaël Alphonse
70′ Nicolas Pallois
Fouad Chafik
Charles Traoré
Bruno Écuélé Manga
 73′ 89′ Ludovic Blas
Mama Samba Baldé46′
90′ Kader Bamba
Didier Ndong Ibrahim
72′ Kalifa Coulibaly
Hamza Mendyl
72′ Mehdi Abeid
Ahmad Toure Ngouyamsa Nounchil
89′ Cristian Benavente Bristol
Enzo Loiodice81′
90′ Samuel Moutoussamy
Bryan Soumaré71′
Thody Élie Youan
Stephy Alvaro Mavididi46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.