• 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

Liga francuska - 17. kolejka Ligue 1: AS Monaco - Amiens SC 3-0 (0-0)

W meczu 17. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 7 grudnia, drużyna AS Monaco zwyciężyła z Amiens SC 3-0 (0-0). Mecz na Stade Louis II obejrzało 4 203 widzów.

K. Baldé 69'

Zespół Amiens SC przed meczem zajmował 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Serhou Guirassy zastąpił Pape'a Konatégo.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie w drużynie AS Monaco doszło do zmiany. Ruben Aguilar wszedł za de Nascimentę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Monaco w 62. minucie spotkania, gdy Wissam Ben Yedder zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 11 strzelonych goli.

Kibice Amiens SC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Chadraca Akolę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Haitam Aleesami.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół AS Monaco, zdobywając kolejną bramkę. W 66. minucie wynik na 2-0 podwyższył Guillermo Maripán. W zdobyciu bramki pomógł Aleksandr Gołowin.

Prawie natychmiast Keita Baldé wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Monaco, strzelając kolejnego gola w 69. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Chwilę później trener AS Monaco postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Aleksandra Gołowina. Na boisko wszedł Adrien Silva, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 75. minucie Fousseni Diabaté został zmieniony przez Quentina Cornette'a, co miało wzmocnić drużynę Amiens SC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Keitę Baldégo na Jeana-Kévina Augustina. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Haitam Aleesami65′
59′ . Jemerson
Arturo Calabresi
 66′ Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
Aurelien Chedjou
Tiemoué Bakayoko
Bakaye Dibassy
Cesc Fabregas
Jordan Lefort
73′ Aleksandr Gołowin
Gael Kakuta
 62′ Wissam Ben Yedder
Alexis Blin
 69′ 81′ Keita Baldé Diao
Matthieu Dreyer
59′ Ruben Aguilar
Bongani Zungu
73′ Adrien Sebastian Silva
Quentin Cornette75′
81′ Jean-Kévin Augustin
Pape Moussa Konaté15′

Jedenastka AS Monaco była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.