• 5 .Lille OSC (8 pkt.)
  • 6 .AS Monaco (7 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (7 pkt.)
  • 8 .Paris Saint-Germain (6 pkt.)

Liga francuska - 16. kolejka Ligue 1: Stade Brest - RC Strasbourg Alsace 5-0 (2-0)

3 grudnia na Stade Francis-Le Blé odbyło się spotkanie 16. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Brest i RC Strasbourg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stade Brest 5-0. Na stadionie stawiło się 12 437 widzów.

16. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-03 19:00 | Stadion: Stade Francis-Le Blé | Widzów: 12437 | Arbiter: J. Brisard
F. N'Goma 90'

Drużyna Stade Brest przed meczem zajmowała 15. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka RC Strasbourg wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stade Brest w 20. minucie spotkania, gdy Alexandre Mendy zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Irvin Cardona.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Irvinowi Cardonie ze Stade Brest. Była to 35. minuta meczu. W 35. minucie Jean-Ricner Bellegarde zastąpił Dimitriego Liénarda.

Trzeba było trochę poczekać, aby Cristian Battocchio wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stade Brest, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Gaëtan Charbonnier.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie Cristian Battocchio ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-0. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Irvin Cardona.

Kibice RC Strasbourg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kévina Zohiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Adrien Thomasson. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Stade Brest doszło do zmiany. Mathias Autret wszedł za Gaëtana Charbonniera.

W 75. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Cristian Battocchio ze Stade Brest. Przy strzeleniu gola asystował Mathias Autret.

W 76. minucie Lebo Mothiba został zmieniony przez Ludovica Ajorque'a, co miało wzmocnić zespół RC Strasbourg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Irvina Cardonę na Ferrisa N'Gomę oraz Alexandre'a Mendego na Harisa Belkeblę. W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ferrisa N'Gomę ze Stade Brest, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Dimitriego Liénarda z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Stade Brest w 90. minucie spotkania, gdy Ferris N'Goma zdobył z karnego piątą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-0.

Stefan Mitrović
 45′, 53′, 75′ Cristian Damián Battocchio
Ibrahima Sissoko
 20′ 83′ Alexandre Mendy
Adrien Thomasson61′
68′ Gaëtan Charbonnier
Nuno Miguel da Costa Jóia
35′ 79′ Irvin Cardona
Kenny Lala
68′ Mathias Autret
Benjamin Corgnet
83′ Haris Belkebla
Dimitri Liénard35′ 90′
Hugo Magnetti
Ludovic Ajorque76′
79′  90′ (k.) 82′ Ferris N'Goma
Kévin Lucien Zohi61′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Stade Brest, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.