• 5 .Stade Rennes FC (36 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Girondins Bordeaux (32 pkt.)
  • 8 .FC Metz (31 pkt.)

Liga francuska - 16. kolejka Ligue 1: Paris Saint-Germain FC - FC Nantes 2-0 (0-0)

4 grudnia na Parc des Princes w Paryżu odbył się pojedynek 16. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami PSG i FC Nantes. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem PSG 2-0. Na stadionie zasiadło 47 485 widzów.

16. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-04 21:05 | Stadion: Parc des Princes | Widzów: 47485 | Arbiter: A. Delerue
Paris Saint-Germain FC
FC Nantes
2
0
K. Mbappé 52'
Neymar 85'

Było to starcie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą pierwszy i szósty zespół Ligue 1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 45 razy. Jedenastka PSG (”Les Parisiens”) wygrała aż 29 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko siedem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 29. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Nantes (”Kanarki”) i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSG w 52. minucie spotkania, gdy Kylian Mbappé zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Angel Di Maria.

Trener FC Nantes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Samuel Moutoussamy, a murawę opuścił Elie Youan. W 77. minucie za Kadera Bambę wszedł Cristian Benavente. W 78. minucie w zespole ”Les Parisiens” doszło do zmiany. Pablo Sarabia wszedł za Juliana Draxlera.

W tej samej minucie trener PSG postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Kyliana Mbappégo. Na boisko wszedł Mauro Icardi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie ”Kanarki” doszło do zmiany. Roli Pereira wszedł za Imrana Louzę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PSG w 85. minucie spotkania, gdy Neymar zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 87. minucie w drużynie PSG doszło do zmiany. Edinson Cavani wszedł za Neymara.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Kader Bamba39′ 77′
34′ 78′ Julian Draxler
Andrei Girotto
Idrissa Gana Gueye
Imran Louza85′
 52′ 78′ Kylian Mbappé
Thody Élie Youan61′
 85′ (k.) 87′ . Neymar
Cristian Benavente Bristol77′
78′ Pablo Sarabia García
Samuel Moutoussamy61′
87′ Edinson Cavani
Roli Pereira de Sa85′
78′ Mauro Emanuel Icardi Rivero

Jedenastka ”Kanarki” miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę ”Les Parisiens”, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.