• 6 .OGC Nice (41 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (40 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (40 pkt.)

Liga francuska - 16. kolejka Ligue 1: Olympique Lyon - Lille OSC 0-1 (0-0)

W pojedynku 16. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 3 grudnia, jedenastka Olympique Lyon przegrała z Lille OSC 0-1 (0-0). Mecz na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu obejrzało 42 535 widzów.

16. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-03 21:05 | Stadion: Groupama Stadium | Widzów: 42535 | Arbiter: R. Buquet
Olympique Lyon
Lille OSC
0
1
J. Ikoné 68'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Olympique Lyon (”Les Gones”) zajmowała siódmą, natomiast jedenastka Lille OSC (”Mastify”) - ósmą pozycję.

Już w pierwszych minutach zespół Olympique Lyon próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na murawie, jak to często zdarzało się ”Les Gones” w tym sezonie, pojawił się Kenny Tete, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 25. minucie Youssoufa Konégo. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 59. minucie kartkę dostał Mehmet Çelik, piłkarz gości. W 66. minucie Memphis Depay zastąpił Houssema Aouara.

W tej samej minucie trener Lille OSC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Boubakary'ego Soumarégo. Na boisko wszedł Xeka, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedynego gola meczu strzelił Nanitamo Ikoné dla drużyny Lille OSC. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Victora Osimhena.

W 69. minucie Gnaly Cornet został zmieniony przez Moussę Dembélé, co miało wzmocnić zespół ”Les Gones”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nanitama Ikonégo na Yusufa Yazıcı. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Renata Sanchesa z ”Mastifów”, a w 79. minucie Rafaela z drużyny przeciwnej.

Domagoj Bradarić
25′ Youssouf Koné
Mehmet Zeki Çelik59′
Antonio Guedes Marcelo
Gabriel dos Santos Magalhães
79′ Pereira Da Silva Rafael
Boubakary Soumaré66′
66′ Memphis Depay
Victor James Osimhen
69′ Gnaly Maxwell Cornet
Jonathan Bamba
Anthony Racioppi
Leonardo Cesar Jardim
Joachim Andersen
Tiago Emanuel Embalo Djaló
25′ Kenny Tete
Jérémy Pied
66′ Houssem Aouar
Miguel Ângelo da Silva Rocha66′
Maxence Caqueret
Yusuf Yazıcı76′
69′ Moussa Dembélé
Luiz de Araujo Guimarães Neto
Bertrand Isidore Traoré
Loic Remy

Drużyna Olympique Lyon miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Olympique Lyon otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka ”Les Gones” wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.