• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (29 pkt.)

Liga francuska - 16. kolejka Ligue 1: AS Saint-Etienne - OGC Nice 4-1 (3-1)

W meczu 16. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 4 grudnia, zespół AS Saint-Etienne zwyciężył z OGC Nice 4-1 (3-1). Mecz na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem obejrzało 20 138 widzów.

16. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-04 19:00 | Stadion: Stade Geoffroy-Guichard | Widzów: 20138 | Arbiter: T. Léonard
K. Dolberg 14'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki drużyna OGC Nice (”Orły”) wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze AS Saint-Etienne nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Denis Bouanga. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Drużyna gospodarzy krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ jedenastka OGC Nice doprowadziła do remisu. Gola strzelił Kasper Dolberg. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Pierre Lees z zespołu gości. Była to 24. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Saint-Etienne w 38. minucie spotkania, gdy Romain Hamouma strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Franck Honorat.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół AS Saint-Etienne, zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie wynik na 3-1 podwyższył Wesley Fofana. Przy zdobyciu bramki asystował Denis Bouanga.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Stephane'owi Ruffierowi z AS Saint-Etienne. W 56. minucie Youcef Atal został zastąpiony przez Patricka Burnera.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie Denis Bouanga ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 4-1. Asystę przy golu zanotował Romain Hamouma.

W 59. minucie w jedenastce AS Saint-Etienne doszło do zmiany. Yann M'Vila wszedł za Roberta Beriča. W 60. minucie arbiter pokazał kartkę Gautierowi Llorisowi, zawodnikowi gości. Chwilę później trener ”Orły” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Ignatius Kpene, a murawę opuścił Arnaud Lusamba.

W 73. minucie Denis Bouanga został zmieniony przez Loïsa Diony'ego, a za Jeana Aholou wszedł na boisko Ryad Boudebouz, co miało wzmocnić drużynę AS Saint-Etienne. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexisa Claude'a na Khéphrena Thuram-Uliena. W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Patricka Burnera z ”Orły”, a w 88. minucie Loïsa Diony'ego z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

OGC Nice
49′ Stephane Ruffier
Walter Daniel Benítez
Mathieu Debuchy
Youcef Atal56′
 40′ Wesley Fofana
Racine Coly
Loïc Perrin
Gautier Lloris60′
Miguel Ángel Trauco Saavedra
Malang Sarr
82′ Jean Eudès Aholou
Alexis Claude Maurice78′
Mahdi Camara
Wylan Cyprien
59′ Robert Berič
Pierre Lees Melou24′
 11′ (k.), 58′ 73′ Denis Bouanga
Arnaud Lusamba65′
 38′ Romain Hamouma
Stanley N'Soki
82′ Ryad Boudebouz
Danilo Barbosa da Silva
Edmilson Indjai Correia
Hichem Boudaoui
59′ Yann Gérard M'Vila
Khéphren Thuram-Ulien78′
73′ 88′ Loïs Diony
Ignatius Kpene Ganago65′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom AS Saint-Etienne, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.