• 5 .Racing Club de Lens (25 pkt.)
  • 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (22 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (22 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (20 pkt.)

Liga francuska - 16. kolejka Ligue 1: Angers Sporting - Olympique Marsylia 0-2 (0-2)

W starciu 16. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 3 grudnia, drużyna Angers Sporting przegrała z Olympique Marsylia 0-2 (0-2). Mecz na Stade Raymond-Kopa obejrzało 12 455 widzów.

16. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-03 19:00 | Stadion: Stade Raymond-Kopa | Widzów: 12455 | Arbiter: F. Schneider
D. Payet 41'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Olympique Marsylia (”OM”) zajmowała drugą, natomiast drużyna Angers Sporting - trzecią pozycję.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie sędzia pokazał kartkę Kevinowi Strootmanowi, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympique Marsylia w 17. minucie spotkania, gdy Morgan Sanson zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Dimitri Payet.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Romain Thomas z Angers Sporting.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympique Marsylia w 41. minucie spotkania, gdy Dimitri Payet strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Na drugą połowę drużyna Olympique Marsylia wyszła w zmienionym składzie, za Hirokiego Sakaiego wszedł Maxime Lopez. W 58. minucie za Pierricka Capelle'a wszedł Mathias Lage.

Chwilę później trener Olympique Marsylia postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Daría Benedetta wszedł Álvaro González, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. W 71. minucie Thomas Mangani został zmieniony przez Mateo Pavlovicia, a za Angela Fulginiego wszedł na boisko Antonin Bobichon, co miało wzmocnić drużynę Angers Sporting. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dimitriego Payeta na Nemanję Radonjicia.

Jordan Amavi
39′ Romain Thomas
Duje Caleta-Car
Ismaël Traoré
Boubacar Kamara
58′ Pierrick Capelle
Hiroki Sakai46′
77′ Angelo Fulgini
Dimitri Payet  41′ (k.) 79′
71′ Thomas Mangani
Yohann Pelé
71′ Mateo Pavlović
Álvaro González Soberón63′
Théo Pellenard
Saîf-Eddine Khaoui
77′ Antonin Bobichon
Maxime Lopez46′
Vincent Pajot
Nemanja Radonjić79′
58′ Mathias Pereira Lage
Marley Aké
Jason Mbock
Valère Germain

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.