• 6 .FC Lorient (13 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (11 pkt.)

Liga francuska - 16. kolejka Ligue 1: Amiens SC - Stade de Reims 1-1 (0-1)

W pojedynku 16. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 15 stycznia, jedenastka Amiens SC zremisowała ze Stade Reims 1-1 (0-1). Mecz na Stade Crédit Agricole de la Licorne obejrzało 10 712 widzów.

16. kolejka Francja - Ligue 1
2020-01-15 19:00 | Stadion: Stade Crédit Agricole de la Licorne | Widzów: 10712 | Arbiter: J. Hamel
Amiens SC
Stade de Reims
1
1
M. Konaté 54'
D. Kutesa 45'

Drużyna Amiens SC przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 mecze jedenastka Stade Reims (”Remois”) wygrała siedem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Bongani Zungu z drużyny gospodarzy. Była to 20. minuta starcia.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Stade Reims nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Derek Kutesa. Asystę zanotował Marshall Munetsi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Stade Reims.

Na drugą połowę drużyna Amiens SC wyszła w zmienionym składzie, za Eddego Gnahorégo, Johna Mendozę weszli Thomas Monconduit, Juan Otero.

W 54. minucie minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale Pape Konaté nie wykorzystał szansy strzelając w słupek. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Trener Stade Reims postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Derka Kutesę i na pole gry wprowadził napastnika Timothée Nkadę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Stade Reims: Moussie Doumbii w 72. i Timothée Nkadzie w 78. minucie. Chwilę później trener Amiens SC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Mathieu Bodmer, a murawę opuścił Bongani Zungu. W tej samej minucie Moussa Doumbia został zmieniony przez Hassane Kamarę.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole Stade Reims doszło do zmiany. Suk Hyun-Jun wszedł za Boulaye Dię. Dwie minuty później kartkę dostał Suk Hyun-Jun, piłkarz gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Ghislain Konan
46′ Eddy Gnahoré
Moreto Moro Cassamã
20′ 80′ Bongani Zungu
Tristan Dingomé
Serhou Yadaly Guirassy
Moussa Doumbia72′ 80′
 54′ 54′ (k.) Pape Moussa Konaté
Derek Kutesa  45′ 71′
Fousseni Diabaté
Marshall Nyasha Munetsi
46′ John Stiven Mendoza Valencia
Sambou Sissoko
80′ Mathieu Bodmer
Anastasios Donis
46′ Thomas Monconduit
Timothé Nkada71′ 78′
46′ Juan Ferney Otero Tovar
Hyun-Jun Suk90′ 90′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki ”Remois”, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a ”Remois” przyznał trzy.