• 5 .Montpellier HSC (31 pkt.)
  • 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Liga francuska - 15. kolejka Ligue 1: Stade Rennes FC - AS Saint-Etienne 2-1 (1-1)

W starciu 15. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 1 grudnia, zespół Stade Rennes wygrał z AS Saint-Etienne 2-1 (1-1). Mecz na Roazhon Park obejrzało 26 738 widzów.

15. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-01 17:00 | Stadion: Roazhon Park | Widzów: 26738 | Arbiter: E. Wattellier
L. Diony 19'

Drużyna AS Saint-Etienne bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piątą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 meczów drużyna Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) wygrała 14 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy AS Saint-Etienne nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie bramkę zdobył Loïs Diony.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 25. minucie Raphinha wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Romain Del Castillo.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Zaydou Youssoufa z AS Saint-Etienne, a w 40. minucie M'Baye Nianga z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna AS Saint-Etienne rozpoczęła w zmienionym składzie, za Loïca Perrina wszedł Wesley Fofana. W 60. minucie M'Baye Niang został zastąpiony przez Theosona Siebatcheu.

A trener AS Saint-Etienne wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Arnauda Nordina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Denis Bouanga. W 69. minucie arbiter ukarał kartką Timothee Kolodziejczaka, zawodnika AS Saint-Etienne. Chwilę później trener ”Czerwono-Czarnych” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł James Lea, a murawę opuścił Eduardo Camavinga.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce AS Saint-Etienne doszło do zmiany. Mahdi Camara wszedł za Loïsa Diony'ego. W 83. minucie kartkę dostał Sergi Palencia z AS Saint-Etienne.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej trzeciej minucie spotkania wynik ustalił Damien Da Silva. Przy strzeleniu gola pomagał Benjamin Bourigeaud.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Stephane Ruffier
 90′ Damien Da Silva
Miguel Ángel Trauco Saavedra
72′ Eduardo Camavinga
Ryad Boudebouz
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Yann Gérard M'Vila
Romain Del Castillo
Zaydou Youssouf29′
40′ 60′ M'Baye Babacar Niang
Loïs Diony  19′ 81′
 25′ Raphael Dias Belloli
Wesley Fofana46′
72′ James Edward Lea Siliki
Bilal Benkhedim
Flavien Tait
Mahdi Camara81′
Lucas Da Cunha
Robert Berič
60′ Theoson-Jordan Siebatcheu
Arnaud Nordin60′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom AS Saint-Etienne przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół AS Saint-Etienne w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.