• 5 .Montpellier HSC (20 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (18 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 8 .Racing Club de Lens (18 pkt.)

Liga francuska - 15. kolejka Ligue 1: RC Strasbourg Alsace - Olympique Lyon 1-2 (1-1)

30 listopada na Stade de la Meinau odbyło się starcie 15. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Strasbourg i Olympique Lyon. Mecz zakończył się zwycięstwem Olympique Lyon 2-1. Pojedynek obejrzało 25 455 widzów.

15. kolejka Francja - Ligue 1
2019-11-30 17:30 | Stadion: Stade de la Meinau | Widzów: 25455 | Arbiter: M. Lesage
J. Reine-Adélaïde 75'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RC Strasbourg w 22. minucie spotkania, gdy Youssouf Fofana strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ludovic Ajorque.

Zespół RC Strasbourg niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 18 minut, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Gnaly Cornet. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę otrzymał Kenny Lala z drużyny gospodarzy. W 66. minucie Youssouf Koné został zastąpiony przez Léo Dubois.

W 68. minucie arbiter ukarał kartką Ludovica Ajorque'a, piłkarza gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę ”Les Gones” przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Jeff Reine-Adélaïde. Asystę przy bramce zaliczył Gnaly Cornet.

W 77. minucie w drużynie RC Strasbourg doszło do zmiany. Jean-Ricner Bellegarde wszedł za Adriena Thomassona. Chwilę później trener RC Strasbourg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Nuno Da Costa, a murawę opuścił Youssouf Fofana. W 83. minucie Léo Dubois został zmieniony przez Rafaela, co miało wzmocnić zespół Olympique Lyon. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leba Mothibę na Kévina Zohiego.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nuna Da Costę z RC Strasbourg, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Moussę Dembélé z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Olympique Lyon postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Moussę Dembélégo wszedł Joachim Andersen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Youssouf Koné66′
47′ Kenny Lala
Antonio Guedes Marcelo
Stefan Mitrović
Kenny Tete
Mohamed Simakan
Martin Terrier
 22′ 82′ Youssouf Fofana
Maxence Caqueret
Dimitri Liénard
Jeff Reine-Adélaïde  75′
77′ Adrien Thomasson
Lucas Tousart
89′ Lebo Mothiba
Gnaly Maxwel Cornet  40′
68′ Ludovic Ajorque
Léo Dubois66′ 83′
77′ Jean-Ricner Bellegarde
Pereira Da Silva Rafael83′
Ibrahima Sissoko
Jean Lucas de Souza Oliveira
82′ 89′ Nuno Miguel da Costa Jóia
Amine Gouiri
89′ Kévin Lucien Zohi
Bertrand Isidore Traoré

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom RC Strasbourg, a piłkarzom gości przyznał jedną.