• 6 .Olympique Marsylia (21 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (19 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (19 pkt.)

Liga francuska - 15. kolejka Ligue 1: OGC Nice - Angers Sporting 3-1 (1-1)

W meczu 15. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 30 listopada, drużyna OGC Nice wygrała z Angers Sporting 3-1 (1-1). Mecz na Allianz Riviera obejrzało 15 814 widzów.

15. kolejka Francja - Ligue 1
2019-11-30 20:00 | Stadion: Allianz Riviera | Widzów: 15814 | Arbiter: A. Gautier
A. Fulgini 22'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka OGC Nice (”Orły”) przebywa na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to zespół Angers Sporting zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań drużyna Angers Sporting wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał kartkę Dante z zespołu gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Angelo Fulgini wywołał eksplozję radości wśród kibiców Angers Sporting, strzelając gola w 22. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Romain Thomas.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 17 minut, jedenastka OGC Nice doprowadziła do remisu. Gola strzelił Arnaud Lusamba. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Myziane Maolida.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Sadzie Thioubowi, piłkarzowi Angers Sporting. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników OGC Nice w 53. minucie spotkania, gdy Myziane Maolida zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Pierre Lees.

W 57. minucie Antonin Bobichon został zmieniony przez Pierricka Capelle'a. Trener Angers Sporting wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rachida Aliouiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mathias Lage. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Kasprowi Dolbergowi z ”Orły”. Była to 75. minuta pojedynku.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie wynik na 3-1 podwyższył Kasper Dolberg. Bramka padła po podaniu Arnauda Lusamby.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Abdoulaye Bamba
7′ Bonfim Dante
Mateo Pavlović
79′ Stanley N'Soki
Théo Pellenard
Malang Sarr
Romain Thomas
64′ Adam Ounas
Antonin Bobichon57′
Wylan Cyprien
Angelo Fulgini  22′
Pierre Lees Melou
Thomas Mangani
 39′ Arnaud Lusamba
Mathias Pereira Lage57′
 90′ 75′ Kasper Dolberg
Baptiste Santamaría
 53′ 87′ Myziane Maolida
Sada Thioub45′
Yannis Clementia
Danijel Petković
79′ Racine Coly
Vincent Manceau
Gautier Lloris
Zinédine Ould Khaled
Danilo Barbosa da Silva
Pierrick Capelle57′
64′ Hichem Boudaoui
Vincent Pajot
87′ Alexis Claude Maurice
Rachid Alioui57′
Ignatius Kpene Ganago
Jason Mbock

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna OGC Nice w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.