• 6 .Olympique Marsylia (21 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (19 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (19 pkt.)

Liga francuska - 15. kolejka Ligue 1: Nîmes Olympique - FC Metz 1-1 (0-1)

30 listopada na Stade des Costières w Nîmes odbyło się spotkanie 15. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Nimes i FC Metz. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 12 180 widzów.

15. kolejka Francja - Ligue 1
2019-11-30 20:00 | Stadion: Stade des Costières | Widzów: 12180 | Arbiter: B. Millot
Nîmes Olympique
FC Metz
1
1
R. Ripart 61'
H. Diallo 30'

Był to mecz drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkała się 20. i 18. jedenastka Ligue 1.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Metz: Opie Nguette w 23. i Renaudowi Cohade'owi w 28. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Metz w 30. minucie spotkania, gdy Habibou Diallo zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Matthieu Udol.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Metz.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter przyznał kartkę Romainowi Philippoteaux z jedenastki gospodarzy. W 59. minucie Vlatko Stojanovski zastąpił Harisa Duljevicia.

Piłkarze Nimes nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 61. minucie gola wyrównującego strzelił Renaud Ripart. Przy strzeleniu gola asystował Haris Duljević.

W 65. minucie sędzia pokazał kartkę Digbowi Maïdze, zawodnikowi FC Metz. W następstwie utraty gola trener ”Les Grenats” postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Opę Nguette'a i na pole gry wprowadził napastnika Thierry'ego Ambrose'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. A kibice Nimes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ahoueke'a Denkeya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Renaud Ripart.

Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. W 83. minucie Adama ll został zmieniony przez Farida Boulayę, co miało wzmocnić jedenastkę ”Les Grenats”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Theo Vallsa na Sidy'ego Sarra. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Opa Nguette23′ 71′
46′ Romain Philippoteaux
Renaud Cohade28′
87′ Theo Valls
Mamadou Fofana82′
 61′ 79′ Renaud Ripart
Digbo G'nampa Habib Maïga65′
59′ Vlatko Stojanovski
Victorien Angban
87′ Sidy Sarr
Farid Boulaya83′ 90′
Lucas Buadés
Marvin Gakpa
79′ Ahoueke Steeve Kévin Denkey
Thierry Ambrose71′
59′ Haris Duljević
Ibrahima Niane

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Nimes dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy sześć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka ”Les Grenats” w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.