• 6 .Olympique Marsylia (18 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 8 .OGC Nice (17 pkt.)

Liga francuska - 15. kolejka Ligue 1: Lille OSC - Dijon FCO 1-0 (1-0)

W pojedynku 15. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 30 listopada, zespół Lille OSC wygrał z Dijon FCO 1-0 (1-0). Mecz na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve D'ascq obejrzało 39 574 widzów.

15. kolejka Francja - Ligue 1
2019-11-30 20:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 39574 | Arbiter: J. Stinat
Lille OSC
Dijon FCO
1
0
V. Osimhen 45'

Jedenastka Dijon FCO przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Lille OSC (”Mastify”) wygrał aż siedem razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jérémy Pied z zespołu gospodarzy. Była to 42. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę z karnego zdobył Victor Osimhen dla jedenastki Lille OSC. Bramka padła w tej samej minucie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lille OSC.

W 51. minucie sędzia przyznał kartkę Brunonowi Écuélému z Dijon FCO. W 57. minucie Stephy Mavididi został zastąpiony przez Júlia Tavaresa.

W 80. minucie kartką został ukarany Reinildo, zawodnik Lille OSC. W drugiej połowie nie padły gole.

Fouad Chafik
80′ 84′ Reinildo Isnard Mandava
Senou Coulibaly
42′ Jérémy Pied
Bruno Écuélé Manga51′
Miguel Ângelo da Silva Rocha
Wesley Lautoa82′
78′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Mama Samba Baldé
Renato Sanches
Didier Ndong Ibrahim
71′ Yusuf Yazıcı
Stephy Alvaro Mavididi57′
 45′ (k.) Victor James Osimhen
Jhonder Leonel Cádiz Fernández
Jonathan Bamba
Mounir Chouiar
Leonardo César Jardim
Rúnar Alex Rúnarsson
84′ Domagoj Bradarić
Ahmad Toure Ngouyamsa Nounchil
Mehmet Zeki Çelik
Romain Amalfitano82′
Tiago Emanuel Embalo Djaló
Florent Balmont
71′ Benjamin André
Matheus Pereira da Silva
Boubakary Soumaré
Frederic Sammaritano
78′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Júlio Tavares57′

Jedenastka Lille OSC zamurowała swoją bramkę, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Wyjątkowa nieporadność napastników Dijon FCO była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Lille OSC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.