• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Liga francuska - 15. kolejka Ligue 1: FC Nantes - Toulouse FC 2-1 (1-0)

W meczu 15. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 1 grudnia, drużyna FC Nantes zwyciężyła z Toulouse FC 2-1 (1-0). Mecz na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau obejrzało 13 751 widzów.

15. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-01 15:00 | Stadion: Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau | Widzów: 13751 | Arbiter: F. Batta
A. Leya 90'

Drużyna Toulouse FC (”TFC”) przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć zespół Toulouse FC wygrał 10 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Kouadiowi Kone'owi z zespołu gości.

W 23. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Kouadio Kone z Toulouse FC i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w ósmej minucie. W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kadera Bambę, piłkarza FC Nantes (”Kanarki”).

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy FC Nantes nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Abdoulaye Touré.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Nantes.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Nicolas Isimat-Mirin z Toulouse FC. Była to 48. minuta starcia.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”Kanarki”, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie celnym strzałem popisał się Ludovic Blas. Asystę zaliczył Moses Simon.

W 63. minucie za Kadera Bambę wszedł Mehdi Abeid. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”TFC” doszło do zmiany. Mathieu Dossevi wszedł za Wesleya Saïda. Po chwili trener FC Nantes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Samuel Moutoussamy, a murawę opuścił Ludovic Blas.

A kibice Toulouse FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aarona Leyę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Efthymios Koulouris. Posunięcie trenera było słuszne. Aarona Leyę strzelił kontaktowego gola w szóstej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. W 80. minucie Max-Alain Gradel został zmieniony przez Jeana-Victora Makengo, co miało wzmocnić zespół Toulouse FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abdoulaye Tourégo na Renego Krhina. W szóstej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę kontaktową zdobył z karnego Aaron Leya.

Drużynie Toulouse FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FC Nantes.

Agustín Maximiliano Rogel Paita
40′ 63′ Kader Bamba
Issiaga Sylla
 53′ 75′ Ludovic Blas
Quentin Boisgard
Andrei Girotto
Kouadio Koné8′ 23′
Imran Louza
Ibrahim Sangaré
 43′ (k.) 88′ Abdoulaye Touré
Mathieu Cangni Dossevi65′
63′ Mehdi Abeid
Jean-Victor Makengo80′
Cristian Benavente Bristol
William Vainqueur
88′ Rene Krhin
Corentin Jean
75′ Samuel Moutoussamy
Aaron Leya Iseka75′  90′ (k.)

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom FC Nantes pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.