• 5 .OGC Nice (14 pkt.)
  • 6 .Olympique Lyon (13 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (13 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (13 pkt.)

Liga francuska - 13. kolejka Ligue 1: Olympique Marsylia - Olympique Lyon 2-1 (2-0)

W spotkaniu 13. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 10 listopada, drużyna Olympique Marsylia wygrała z Olympique Lyon 2-1 (2-0). Mecz na Orange Vélodrome w Marsylii obejrzało 65 421 widzów.

13. kolejka Francja - Ligue 1
2019-11-10 21:00 | Stadion: Orange Vélodrome | Widzów: 65421 | Arbiter: A. Gautier
Olympique Marsylia
Olympique Lyon
2
1
D. Payet 18',39'
M. Dembélé 59'

Drużyna Olympique Marsylia (”OM”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bounę Sarra, piłkarza gospodarzy.

Tymczasem zawodnicy Olympique Marsylia nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Dimitri Payet.

Drużyna Olympique Lyon (”Les Gones”) ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi w 39. minucie Dimitri Payet. Asystę zanotował Maxime Lopez.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu żółtą kartkę otrzymał Álvaro González z Olympique Marsylia. W trakcie przerwy trener Olympique Lyon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jean Lucas, a murawę opuścił Jeff Reine-Adélaïde.

W 57. minucie Houssem Aouar został zastąpiony przez Mathisa Cherkiego.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie bramkę kontaktową zdobył Moussa Dembélé. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli. Przy strzeleniu gola asystował Bertrand Traoré.

W 64. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Álvaro González, osłabiając drużynę ”OM”. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 46. minucie. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Valentin Rongier z zespołu gospodarzy. Drużynie Olympique Lyon zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Olympique Marsylia.

Anthony Lopes
10′ Bouna Sarr
Joachim Andersen
Jordan Amavi
Jason Denayer
Duje Caleta-Car
Léo Dubois
46′ 64′ Álvaro González Soberón
Youssouf Koné
Boubacar Kamara
Houssem Aouar57′
88′ Maxime Lopez
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
 18′ (k.), 39′ 78′ Dimitri Payet
Jeff Reine-Adélaïde46′
82′ Valentin Rongier
Bertrand Isidore Traoré73′
Morgan Sanson
Moussa Dembélé  59′
66′ Darío Ismael Benedetto
Gnaly Maxwel Cornet
Yohann Pelé
Ciprian Tatarusanu
Abdallah Ali Mohamed
Antonio Guedes Marcelo
88′ Saîf-Eddine Khaoui
Pereira Da Silva Rafael
Nemanja Radonjić
Maxence Caqueret
66′ Kevin Strootman
Jean Lucas de Souza Oliveira46′
Marley Aké
Martin Terrier73′
78′ Valère Germain
Mathis Rayan Cherki57′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Olympique Marsylia pokazał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.