Liga francuska - 13. kolejka Ligue 1: Olympique Marsylia - Olympique Lyon 2-1 (2-0)

W spotkaniu 13. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 10 listopada, drużyna Olympique Marsylia wygrała z Olympique Lyon 2-1 (2-0). Mecz na Orange Vélodrome w Marsylii obejrzało 65 421 widzów.

W  spotkaniu 13. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 10 listopada, drużyna Olympique Marsylia wygrała  z Olympique Lyon  2-1 (2-0). Mecz na Orange Vélodrome w Marsylii obejrzało 65 421 widzów.

Drużyna Olympique Marsylia (”OM”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bounę Sarra, piłkarza gospodarzy.

Tymczasem zawodnicy Olympique Marsylia nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Dimitri Payet.

Drużyna Olympique Lyon (”Les Gones”) ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi w 39. minucie Dimitri Payet. Asystę zanotował Maxime Lopez.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu żółtą kartkę otrzymał Álvaro González z Olympique Marsylia. W trakcie przerwy trener Olympique Lyon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jean Lucas, a murawę opuścił Jeff Reine-Adélaïde.

W 57. minucie Houssem Aouar został zastąpiony przez Mathisa Cherkiego.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 59. minucie bramkę kontaktową zdobył Moussa Dembélé. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli. Przy strzeleniu gola asystował Bertrand Traoré.

W 64. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Álvaro González, osłabiając drużynę ”OM”. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 46. minucie. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Valentin Rongier z zespołu gospodarzy. Drużynie Olympique Lyon zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Olympique Marsylia.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Olympique Marsylia pokazał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 23 listopada zespół Olympique Lyon rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie OGC Nice. Natomiast 24 listopada Toulouse FC będzie gościć zespół ”OM”.