• 6 .AS Monaco (7 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (7 pkt.)
  • 8 .Paris Saint-Germain (6 pkt.)

Liga francuska - 13. kolejka Ligue 1: OGC Nice - Girondins Bordeaux 1-1 (1-0)

W meczu 13. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 8 listopada, jedenastka OGC Nice zremisowała z Bordeaux 1-1 (1-0). Mecz na Allianz Riviera obejrzało 16 173 widzów.

J. Briand 49'

Drużyna Bordeaux (”Żyrondyści”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował szóstą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 starcia jedenastka Bordeaux wygrała 17 razy i zanotowała 12 porażek oraz 14 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pierre'a Leesa z OGC Nice (”Orły”), a w 22. minucie Vukašina Jovanovicia z drużyny przeciwnej.

Tymczasem piłkarze OGC Nice nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie bramkę zdobył Pierre Lees. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Youcef Atal.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu OGC Nice.

Na drugą połowę drużyna OGC Nice wyszła w zmienionym składzie, za Ignatiusa Kpene'a wszedł Patrick Burner. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik ustalił z rzutu karnego Jimmy Briand.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Dante z ”Orły”. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Bordeaux doszło do zmiany. Samuel Kalu wszedł za Hwang Ui-jo. W 73. minucie kartkę dostał Mexer, zawodnik gości.

W 80. minucie Adam Ounas zastąpił Myziane Maolidę. Chwilę później trener Bordeaux postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Josh Maja, a murawę opuścił François Kamano. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Bordeaux doszło do zmiany. Youssef Aït wszedł za Nicolasa de Roussela.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Loris Benito
56′ Bonfim Dante
Vukašin Jovanović22′
Christophe Hérelle
Laurent Koscielny
Stanley N'Soki
Edson André Sitoe73′
80′ Adam Ounas
Otávio Henrique Passos Santos
Danilo Barbosa da Silva
Aurélien Tchouaméni
Wylan Cyprien
Jimmy Briand  49′ (k.)
 27′ 8′ Pierre Lees Melou
Nicolas de Roussel de Préville88′
Kasper Dolberg
Ui-jo Hwang70′
46′ Ignatius Kpene Ganago
François Kamano83′
Yannis Clementia
Gaëtan Poussin
46′ Patrick Burner
Samuel Kalu Ojim70′
80′ Myziane Maolida
Josh Maja83′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy OGC Nice. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka OGC Nice w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.