• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (29 pkt.)

Liga francuska - 12. kolejka Ligue 1: RC Lens - Angers Sporting 1-3 (1-1)

29 listopada na Stade Bollaert-Delelis odbyło się starcie 12. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Lens i Angers Sporting. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Angers Sporting 3-1.

P. Capelle 90'

Już w pierwszych minutach drużyna RC Lens próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Angers Sporting otworzyli wynik. W 22. minucie bramkę zdobył Mathias Lage.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Facundowi Medinie z RC Lens. Była to 25. minuta spotkania.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę RC Lens w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Arnaud Muinga. Przy zdobyciu bramki pomógł Gael Kakuta.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Tuż po przerwie drużyna Angers Sporting znów objęła prowadzenie. W 49. minucie Stéphane Bahoken dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Angelo Fulgini.

W 52. minucie kartkę obejrzał Vincent Manceau z zespołu gości. W 53. minucie Facundo Medina został zmieniony przez Issiagę Syllę. Kibice RC Lens nie mogli już doczekać się wprowadzenia Corentina Jeana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Massadio Haïdara.

W 63. minucie w drużynie RC Lens doszło do zmiany. Ignatius Kpene wszedł za Arnauda Muingę. W 65. minucie kartką został ukarany Ismaël Traoré, piłkarz Angers Sporting. Chwilę później trener Angers Sporting postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Stéphane'a Bahokena. Na boisko wszedł Loïs Diony, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 68. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Angers Sporting: Jimmy Cabot, Thomas Mangani, Mathias Lage, Angelo Fulgini, na ich miejsce weszli: Sofiane Boufal, Pierrick Capelle, Farid El Melali, Antonin Bobichon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Seka Fofany, Gaela Kakuty zajęli: Simon Banza, Tony Mauricio. Na siedem minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Florian Sotoca, zawodnik gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie meczu wynik ustalił Pierrick Capelle.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Vincent Manceau52′
25′ 53′ Facundo Axel Medina
Ismaël Traoré65′
Loïc Badé
Romain Thomas
Jonathan Clauss
Souleyman Doumbia
75′ Seko Fofana
Ibrahim Amadou
Cheick Oumar Doucouré
Jimmy Cabot68′
62′ Massadio Haïdara
Mathias Pereira Lage  22′ 79′
75′ Gael Kakuta
Thomas Mangani78′
83′ Florian Sotoca
Angelo Fulgini86′
 34′ 63′ Arnaud Kalimuendo Muinga
Antonin Bobichon86′
53′ Issiaga Sylla
Sofiane Boufal68′
Yannick Cahuzac
Pierrick Capelle78′  90′
75′ Tony Mauricio
Lassana Coulibaly
75′ Simon Bokoté Banza
Farid El Melali79′
62′ Corentin Jean
Mohamed-Ali Cho
63′ Ignatius Kpene Ganago
Loïs Diony68′

Przewaga zespołu RC Lens w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.