• 5 .FC Lorient (12 pkt.)
  • 6 .OGC Nice (11 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (11 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (10 pkt.)

Liga francuska - 12. kolejka Ligue 1: Nîmes Olympique - Stade Rennes FC 0-1 (0-0)

15 stycznia na Stade des Costières w Nîmes odbyło się starcie 12. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Nimes i Stade Rennes. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Stade Rennes 1-0. Na stadionie zasiadło 12 388 widzów.

12. kolejka Francja - Ligue 1
2020-01-15 19:00 | Stadion: Stade des Costières | Widzów: 12388 | Arbiter: W. Delajod
Nîmes Olympique
Stade Rennes FC
0
1
A. Hunou 64'

Drużyna Nimes przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hamariego Traorégo ze Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”), a w 19. minucie Lamine'a Fombę z drużyny przeciwnej.

W 48. minucie Anthony Briançon został zmieniony przez Loïcka Landre'a.

Jedynego gola meczu strzelił Adrien Hunou dla jedenastki Stade Rennes. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Po chwili trener ”Czerwono-Czarnych” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Flaviena Taita. Na boisko wszedł Benjamin Bourigeaud, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie trener Nimes postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ahoueke Denkey, a murawę opuścił Renaud Ripart. W 76. minucie Lamine Fomba został zmieniony przez Harisa Duljevicia, co miało wzmocnić zespół Nimes. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriena Hunou na Yanna Gboho oraz M'Baye Nianga na Theosona Siebatcheu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Stade Rennes: Romainowi Salinowi w 84. i Theosonowi Siebatcheu w 89. minucie.

Damien Da Silva
48′ Anthony Briançon
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
19′ 76′ Lamine Fomba
Flavien Tait71′
Theo Valls
M'Baye Babacar Niang81′
71′ Renaud Ripart
Raphael Dias Belloli
Lucas Lionel Dias
Romain Jules Salin84′
48′ Loïck Landre
Jeremy Morel
Gaëtan Paquiez
Gerzino Nyamsi
Antoine Valério
Benjamin Bourigeaud71′
71′ Ahoueke Steeve Kévin Denkey
Gnantin Yann Gboho80′
76′ Haris Duljević
Romain Del Castillo
Vlatko Stojanovski
Theoson-Jordan Siebatcheu81′ 89′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.