• 6 .FC Metz (0 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (0 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (0 pkt.)

Liga francuska - 11. kolejka Ligue 1: Stade Rennes FC - Toulouse FC 3-2 (2-1)

W pojedynku 11. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 27 października, jedenastka Stade Rennes wygrała z Toulouse FC 3-2 (2-1). Mecz na Roazhon Park obejrzało 22 918 widzów.

M. Gradel 84'

Drużyna Toulouse FC (”TFC”) przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Zespół Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) wygrał aż 19 razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Stade Rennes nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się M'Baye Niang. Asystę przy golu zaliczył Christ-Emmanuel Maouassa.

Prawie natychmiast Adrien Hunou wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stade Rennes, zdobywając kolejną bramkę w szóstej minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Joris Gnagnon.

W 28. minucie Ibrahim Sangaré zastąpił Quentina Boisgarda. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Stevenowi Moreirze z zespołu gości.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 41. minucie gola kontaktowego strzelił Mathieu Dossevi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Issiaga Sylla.

Kibice ”Czerwono-Czarnych” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Theosona Siebatcheu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Adrien Hunou. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. W 65. minucie kartkę dostał Benjamin Bourigeaud, zawodnik gospodarzy.

W tej samej minucie w drużynie ”TFC” doszło do zmiany. Aaron Leya wszedł za Yayę Sanogę. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Stade Rennes doszło do zmiany. Jeremy Morel wszedł za Christa-Emmanuela Maouassę. Chwilę później trener Toulouse FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Williama Vainqueura. Na boisko wszedł Jean-Victor Makengo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 79. minucie arbiter pokazał kartkę Kelvinowi Amianowi z ”TFC”.

Zespół Stade Rennes długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 43 minuty, jednak drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Max-Alain Gradel. W doliczonej pierwszej minucie spotkania w zespole Stade Rennes doszło do zmiany. Yann Gboho wszedł za Romaina Del Castillo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stade Rennes w 90. minucie spotkania, gdy Yann Gboho zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Theosona Siebatcheu.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Steven Moreira36′
 6′ 64′ Adrien Hunou
Issiaga Sylla
65′ Benjamin Bourigeaud
Mathieu Dossevi  41′
Eduardo Camavinga
Ibrahim Sangaré28′
73′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
William Vainqueur76′
90′ Romain Del Castillo
Efthymios Koulouris
Raphael Dias Belloli
Yaya Sanogo65′
 3′ M'Baye Babacar Niang
Max-Alain Gradel  84′
Pépé Bonet Kapambu
Mauro Daniel Goicoechea Furia
Jérémy Gelin
Moussa Diarra
73′ Jeremy Morel
Quentin Boisgard28′
90′  90′ Gnantin Yann Gboho
Kouadio Koné
Rafik Guitane
Jean-Victor Makengo76′
James Edward Lea Siliki
Nathan N'Goumou Minpole
64′ Theoson Jordan Siebatcheu
Aaron Leya Iseka65′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę ”Czerwono-Czarnym”, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.