• 6 .FC Metz (0 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (0 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (0 pkt.)

Liga francuska - 11. kolejka Ligue 1: Stade Brest - Dijon FCO 2-0 (0-0)

W starciu 11. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 26 października, zespół Stade Brest zwyciężył z Dijon FCO 2-0 (0-0). Mecz na Stade Francis-Le Blé obejrzało 14 232 widzów.

11. kolejka Francja - Ligue 1
2019-10-26 20:00 | Stadion: Stade Francis-Le Blé | Widzów: 14232 | Arbiter: J. Pignard
Stade Brest
Dijon FCO
2
0
P. Lasne 49'
D. Bain 52'

Zespół Dijon FCO przed meczem zajmował 19. miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Dijon FCO wygrała aż 13 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko siedem.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Dijon FCO rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stephy'ego Mavididiego wszedł Jhonder Cádiz.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie Paul Lasne dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Gaëtan Charbonnier.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Stade Brest , strzelając kolejnego gola. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Denys Bain. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Yoann Court.

W 55. minucie Matheus Pereira zastąpił Mounira Chouiara. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Denys Bain osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. Po chwili trener Stade Brest postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Yoanna Courta wszedł Brendan Chardonnet, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 84. minucie Fouad Chafik został zmieniony przez Florenta Balmonta, co miało wzmocnić zespół Dijon FCO. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Battocchia na Ibrahimę Diallo oraz Samuela Grandsira na Alexandre'a Mendego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Fouad Chafik84′
 52′ 70′ Denys Bain
Senou Coulibaly
Jean-Charles Castelletto
Bruno Écuélé Manga
84′ Cristian Damián Battocchio
Wesley Lautoa
Haris Belkebla
Hamza Mendyl
77′ Yoann Court
Mama Samba Baldé
Julien Faussurier
Didier Ndong Ibrahim
90′ Samuel Grandsir
Matheus Pereira da Silva55′
 49′ Paul Lasne
Júlio Tavares
Gaëtan Charbonnier
Stephy Alvaro Mavididi46′
Donovan Léon
Rúnar Alex Rúnarsson
77′ Brendan Chardonnet
Mickaël Alphonse
Romain Perraud
Romain Amalfitano
Mathias Autret
Florent Balmont84′
84′ Ibrahima Diallo
Bryan Soumaré
Irvin Cardona
Jhonder Leonel Cádiz Fernández46′
90′ Alexandre Mendy
Mounir Chouiar55′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Stade Brest pokazał jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.