• 6 .Olympique Marsylia (18 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 8 .Racing Club de Lens (18 pkt.)

Liga francuska - 11. kolejka Ligue 1: Stade Brest - AS Saint-Etienne 4-1 (4-1)

21 listopada na Stade Francis-Le Blé odbył się pojedynek 11. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Stade Brest i AS-u Saint-Etienne. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Stade Brest 4-1.

M. Camara 30'

Drużyna AS-u Saint-Etienne przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów drużyna Stade Brest wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie Franck Honorat dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Irvin Cardona.

Jedenastka AS-u Saint-Etienne ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 23. minucie pokonał bramkarza Jean-Kevin Duverne. Asystę przy bramce zanotował Romain Faivre.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lilian Brassier ze Stade Brest. Była to 30. minuta meczu.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Mahdi Camara.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stade Brest w 33. minucie spotkania, gdy Irvin Cardona strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Franck Honorat.

Prawie natychmiast Steve Mounié wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stade Brest, zdobywając kolejną bramkę w 38. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Romaina Perrauda.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Na drugą połowę drużyna AS-u Saint-Etienne wyszła w zmienionym składzie, za Charles'a Abiego, Nelsona Sissoko, Lucasa Gourna-Douatha weszli Arnaud Nordin, Mathieu Debuchy, Miguel Trauco. W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Miguelowi Traucowi z zespołu gości.

W 73. minucie za Irvina Cardonę wszedł Jérémy Le Douaron. W tej samej minucie trener Stade Brest postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Cristian Battocchio, a murawę opuścił Franck Honorat. W tej samej minucie w jedenastce AS-u Saint-Etienne doszło do zmiany. Adil Aouchiche wszedł za Ryada Boudebouza.

Trener AS-u Saint-Etienne wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maxence'a Riverę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Denis Bouanga.

Mahdi Camara  30′
 23′ Jean-Kevin Duverne
Harold Moukoudi
30′ Lilian Brassier
Timothee Kolodziejczak
Romain Perraud
Nelson Alpha Sissoko46′
Haris Belkebla
Ryad Boudebouz73′
 7′ 73′ Franck Honorat
Lucas Gourna-Douath46′
90′ Romain Faivre
Yvan Neyou Noupa
90′ Paul Lasne
Zaydou Youssouf
 33′ 73′ Irvin Cardona
Charles Nathan Abi46′
 38′ 79′ Steve Mounié
Denis Bouanga78′
Sébastien Cibois
Stefan Bajic
Ludovic Baal
Mathieu Debuchy46′
73′ Cristian Damián Battocchio
Saidou Sow
Julien Faussurier
Miguel Ángel Trauco Saavedra46′ 55′
90′ Hugo Magnetti
Adil Aouchiche73′
90′ Hiang'a Mananga Mbock
Aimen Moueffek
Heriberto Moreno Borges Tavares
Jean-Philippe Krasso
79′ Gaëtan Charbonnier
Arnaud Nordin46′
73′ Jérémy Le Douaron
Maxence Rivera78′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.