• 6 .FC Metz (0 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (0 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (0 pkt.)

Liga francuska - 11. kolejka Ligue 1: RC Strasbourg Alsace - OGC Nice 1-0 (1-0)

26 października na Stade de la Meinau odbyło się spotkanie 11. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Strasbourg i OGC Nice. Starcie zakończyło się zwycięstwem RC Strasbourg 1-0. Na stadionie stawiło się 25 007 widzów.

11. kolejka Francja - Ligue 1
2019-10-26 20:00 | Stadion: Stade de la Meinau | Widzów: 25007 | Arbiter: M. Lesage
RC Strasbourg Alsace
OGC Nice
1
0
A. Thomasson 23'

Drużyna RC Strasbourg przed meczem zajmowała 20. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 mecze zespół RC Strasbourg wygrał siedem razy i zanotował sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla RC Strasbourg zdobył Adrien Thomasson w 23. minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Lebo Mothiba.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Dimitri Liénard z zespołu gospodarzy. Była to 36. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RC Strasbourg.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Racine Coly z OGC Nice (”Orły”). W 56. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Racine Coly z drużyny OGC Nice i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 50. minucie.

W 59. minucie Myziane Maolida został zmieniony przez Danila Barbosę. W 63. minucie żółtą kartkę dostał Youcef Atal, zawodnik gości. W 68. minucie Khéphren Thuram-Ulien został zmieniony przez Bassema Srarfiego, co miało wzmocnić zespół ”Orły”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeana-Ricnera Bellegarde'a na Ibrahimę Sissoko oraz Leba Mothibę na Kévina Zohiego.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener RC Strasbourg postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Adriena Thomassona wszedł Kenny Lala, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi RC Strasbourg utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie OGC Nice doszło do zmiany. Patrick Burner wszedł za Andy'ego Pelmarda. W drugiej połowie nie padły gole.

Andy Pelmard89′
77′ Jean-Ricner Bellegarde
Malang Sarr
Youssouf Fofana
Alexis Claude Maurice
36′ Dimitri Liénard
Arnaud Lusamba
 23′ 89′ Adrien Thomasson
Khéphren Thuram-Ulien68′
78′ Lebo Mothiba
Patrick Burner89′
89′ Kenny Lala
Gautier Lloris
Benjamin Corgnet
Danilo Barbosa da Silva59′
77′ Ibrahima Sissoko
Hichem Boudaoui
Nuno Miguel da Costa Jóia
Bassem Srarfi68′
78′ Kévin Lucien Zohi
Rémi Walter

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze OGC Nice otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.