• 6 .FC Metz (0 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (0 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (0 pkt.)

Liga francuska - 11. kolejka Ligue 1: Olympique Lyon - FC Metz 2-0 (2-0)

W meczu 11. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 26 października, drużyna Olympique Lyon zwyciężyła z FC Metz 2-0 (2-0). Mecz na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu obejrzało 48 889 widzów.

11. kolejka Francja - Ligue 1
2019-10-26 20:00 | Stadion: Groupama Stadium | Widzów: 48889 | Arbiter: J. Hamel
Olympique Lyon
FC Metz
2
0
M. Depay 28'
M. Dembélé 33'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Zespół FC Metz (”Les Grenats”) zajmował 16., natomiast drużyna Olympique Lyon (”Les Gones”) - 17. pozycję.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter przyznał kartkę Mamadou Fofanie z FC Metz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympique Lyon w 28. minucie spotkania, gdy Memphis Depay strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Jason Denayer.

W 31. minucie kartkę dostał Manuel Cabit, piłkarz FC Metz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympique Lyon w 33. minucie spotkania, gdy Moussa Dembélé strzelił z karnego drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Lucas Tousart z jedenastki gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie Thierry Ambrose został zastąpiony przez Opę Nguette'a. Między 69. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Olympique Lyon: Houssem Aouar, Jeff Reine-Adélaïde, na ich miejsce weszli: Gnaly Cornet, Martin Terrier. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adamy ll, Digba Maïgi zajęli: Marvin Gakpa, Victorien Angban.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener ”Les Gones” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Jean Lucas, a murawę opuścił Memphis Depay. W drugiej połowie nie padły gole.

Farid Boulaya
69′ Houssem Aouar
Mamadou Fofana10′
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
Digbo G'nampa Habib Maïga78′
82′ Jeff Reine-Adélaïde
Kevin N'Doram
38′ Lucas Tousart
Adama "Noss" Traoré70′
 33′ (k.) Moussa Dembélé
Habibou Mouhamadou Diallo
 28′ 90′ Memphis Depay
Victorien Angban78′
90′ Jean Lucas de Souza Oliveira
Marvin Gakpa70′
82′ Martin Terrier
Opa Nguette59′
Mathis Rayan Cherki
Boubacar Traoré
69′ Gnaly Maxwell Cornet
Ibrahima Niane

Drużyna Olympique Lyon była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.