• 6 .FC Metz (0 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (0 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (0 pkt.)

Liga francuska - 11. kolejka Ligue 1: Lille OSC - Girondins Bordeaux 3-0 (1-0)

W meczu 11. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 26 października, drużyna Lille OSC zwyciężyła z Bordeaux 3-0 (1-0). Mecz na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve D'ascq obejrzało 35 925 widzów.

11. kolejka Francja - Ligue 1
2019-10-26 17:30 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 35925 | Arbiter: W. Delajod
L. Remy 90'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Bordeaux (”Żyrondyści”) zajmowała szóstą, natomiast drużyna Lille OSC (”Mastify”) - siódmą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 48 pojedynków zespół Bordeaux wygrał 18 razy i zanotował 15 porażek oraz 15 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Youssefowi Aïtowi z zespołu gości. Była to 15. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lille OSC w 22. minucie spotkania, gdy Benjamin André strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Yusuf Yazıcı.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Mastifów”.

Drugą połowę drużyna Lille OSC rozpoczęła w zmienionym składzie, za José Fontego wszedł Bakary Soumaoro. W 51. minucie Jimmy Briand został zastąpiony przez Yacine Adlego.

W 58. minucie w zespole Lille OSC doszło do zmiany. Loic Remy wszedł za Victora Osimhena. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Laurentowi Koscielny'emu, zawodnikowi Bordeaux.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lille OSC w 62. minucie spotkania, gdy Yusuf Yazıcı zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 64. minucie w drużynie ”Żyrondystów” doszło do zmiany. Samuel Kalu wszedł za Youssefa Aïta.

Po chwili trener Bordeaux postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Josh Maja, a murawę opuścił François Kamano. W 74. minucie w zespole Lille OSC doszło do zmiany. Jonathan Bamba wszedł za Nanitama Ikonégo.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Loic Remy. Bramka padła po podaniu Yusufa Yazıcı.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Pablo Nascimento Castro
46′ José Fonte
Edson André Sitoe
Reinildo Isnard Mandava
Youssef Aït Bennasser15′ 64′
 62′ (k.) Yusuf Yazıcı
Otávio Henrique Passos Santos
74′ Nanitamo Jonathan Ikoné
François Kamano72′
 22′ Benjamin André
Jimmy Briand51′
Boubakary Soumaré
Ui-jo Hwang
58′ Victor James Osimhen
Nicolas de Roussel de Préville
Leonardo Cesar Jardim
Gaëtan Poussin
Domagoj Bradarić
Vukašin Jovanović
46′ Bakary Adama Soumaoro
Enock Kwateng
Miguel Ângelo da Silva Rocha
Yacine Adli51′
74′ Jonathan Bamba
Aurélien Tchouaméni
Luiz de Araujo Guimarães Neto
Samuel Kalu Ojim64′
58′  90′ Loic Remy
Josh Maja72′

Sędzia nie ukarał zawodników Lille OSC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.