• 6 .Montpellier HSC (23 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (19 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (19 pkt.)

Liga francuska - 11. kolejka Ligue 1: FC Nantes - FC Metz 1-1 (1-1)

W spotkaniu 11. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 22 listopada, zespół FC Nantes zremisował z FC Metz 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau.

11. kolejka Francja - Ligue 1
2020-11-22 13:00 | Stadion: Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau | Arbiter: Benoît Millot
FC Nantes
FC Metz
1
1
R. Muani 29'
A. Leya 45'

Jedenastka FC Nantes (”Kanarki”) przed meczem zajmowała 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 meczów drużyna FC Nantes wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 11 remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 25. minucie za Vincenta Pajota wszedł Thomas Delaine.

W 26. minucie w jedenastce FC Metz (”Les Grenats”) doszło do zmiany. Mamadou Fofana wszedł za Digba Maïgę.

W tym czasie to piłkarze FC Nantes otworzyli wynik. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Randal Kolo. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Sébastien Corchia.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Kanarki: Mehdiemu Abeidowi w 40. minucie i Fábiowi w czwartej minucie doliczonego czasu.

Piłkarze FC Metz odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie Aaron Leya wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 55. minucie w zespole FC Metz doszło do zmiany. Opa Nguette wszedł za Aarona Leyę. Trener FC Metz postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Warrena Tchimbembégo i na pole gry wprowadził napastnika Vágnera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 71. minucie arbiter przyznał kartkę Mamadou Fofanie z ”Les Grenats”. Po chwili trener FC Nantes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Renaud Emond, a murawę opuścił Marcus Coco. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Metz: Alexandre'owi Oukidi w 84. i Johnowi Boyemu w 87. minucie.

W doliczonej trzeciej minucie meczu w jedenastce FC Nantes doszło do zmiany. Jean-Kévin Augustin wszedł za Kadera Bambę. W drugiej połowie nie padły gole.

John Boye87′
45′ Pereira da Silva Fabio
Matthieu Udol
40′ Mehdi Abeid
Victorien Angban
77′ Marcus Coco
Warren Tchimbembé66′
90′ Kader Bamba
Vincent Pajot25′
Abdoulaye Touré
Mamadou Lamine Gueye
Ludovic Blas
Aaron Leya Iseka  45′ (k.) 55′
 29′ Randal Kolo Muani
Youssef Maziz
90′ Jean-Kévin Augustin
Opa Nguette55′
Kalifa Coulibaly
Papa Ndiaga Yade
77′ Renaud Emond
Thierry Ambrose
Bridge Ndilu
Vágner José Dias Gonçalves66′

Przewaga zespołu FC Nantes w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna FC Nantes w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości wymienił czterech graczy.