• 6 .Olympique Marsylia (18 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 8 .Racing Club de Lens (18 pkt.)

Liga francuska - 10. kolejka Ligue 1: Nimes - Angers Sporting 1-5 (0-2)

8 listopada na Stade des Costières w Nîmes odbył się pojedynek 10. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Nimes i Angers Sporting. Starcie zakończyło się zwycięstwem Angers Sporting 5-1.

J. Cabot 90'

Drużyna Nimes przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Nimes wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Angers Sporting w pierwszej minucie spotkania, gdy Mathias Lage strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Sada Thioub.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Angers Sporting: Mathiasowi Lagemu w 14. i Thomasowi Manganiemu w 17. minucie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Angers Sporting, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Stéphane Bahoken. Sytuację bramkową stworzył Ismaël Traoré.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Yassine Benrahou z Nimes. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Nimes wyszła w zmienionym składzie, za Karima Aribiego wszedł Ahoueke Denkey. W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ibrahima Amadou z Angers Sporting, a w 55. minucie Lucasa Deaux z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Stéphane Bahoken z Angers Sporting. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Ismaël Traoré.

W 66. minucie Niclas Eliasson został zastąpiony przez Renauda Riparta. Kibice Nimes nie mogli już doczekać się wprowadzenia Moussę Konégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Adrián Cubas. Posunięcie trenera było słuszne. Moussę Konégo zdobył pierwszą bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania spotkania. Chwilę później trener Angers Sporting postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Loïs Diony, a murawę opuścił Stéphane Bahoken. Loïs Diony spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 78. minucie arbiter pokazał kartkę Lassanie Coulibaly'emu, zawodnikowi Angers Sporting.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Angers Sporting w 82. minucie spotkania, gdy Loïs Diony strzelił z rzutu karnego czwartego gola. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Angers Sporting doszło do zmiany. Antonin Bobichon wszedł za Thomasa Manganiego.

Zespół Nimes nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę pocieszenia zdobył Moussa Koné. Bramka padła po podaniu Zinedine'a Ferhata.

Prawie natychmiast Jimmy Cabot wywołał eksplozję radości wśród kibiców Angers Sporting, strzelając kolejnego gola w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku meczu. Asystę zaliczył Angelo Fulgini.

Minutę później kartką został ukarany Vincent Manceau, zawodnik gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-5.

Souleyman Doumbia
39′ Yassine Benrahou
Ibrahim Amadou54′ 75′
55′ Lucas Deaux
Sada Thioub75′
67′ Adrián Andrés Cubas
Mathias Pereira Lage  1′ 14′ 69′
Zinedine Ferhat
Thomas Mangani17′ 84′
46′ Karim Aribi
Angelo Fulgini
66′ Niclas Eliasson
Pierrick Capelle
46′ Ahoueke Steeve Kévin Denkey
Lassana Coulibaly75′ 78′
67′  90′ Moussa Koné
Farid El Melali75′
66′ Renaud Ripart
Mohamed-Ali Cho
Nolan Roux
Loïs Diony69′  82′ (k.)

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy Angers Sporting. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Angers Sporting w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.