• 5 .Racing Club de Lens (9 pkt.)
  • 6 .Clermont Foot 63 (8 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (8 pkt.)
  • 8 .FC Lorient (8 pkt.)

Liga francuska - 10. kolejka Ligue 1: Girondins Bordeaux - AS Saint-Etienne 0-1 (0-0)

20 października na Stade Matmut-Atlantique odbyło się spotkanie 10. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Bordeaux i AS Saint-Etienne. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AS Saint-Etienne 1-0. Starcie obejrzało 25 952 widzów.

10. kolejka Francja - Ligue 1
2019-10-20 15:00 | Stadion: Stade Matmut-Atlantique | Widzów: 25952 | Arbiter: R. Buquet
Girondins Bordeaux
AS Saint-Etienne
0
1
D. Bouanga 90'

Drużyna Bordeaux (”Żyrondyści”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała czwartą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 mecze drużyna ”Żyrondystów” wygrała 20 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie kartkę otrzymał Loïc Perrin z AS Saint-Etienne.

W 24. minucie za Laurenta Koscielny'ego wszedł Vukašin Jovanović. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom AS Saint-Etienne: Wesleyowi Fofanie w 28. i Wahbiemu Khazriemu w 32. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Loïc Perrin został zmieniony przez Timothee Kolodziejczaka, a za Wahbiego Khazriego wszedł na boisko Yohan Cabaye, co miało wzmocnić jedenastkę AS Saint-Etienne. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Kalu na Hwang Ui-jo. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Bordeaux postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Josh Maja, a murawę opuścił Youssef Aït.

W tej samej minucie w drużynie AS Saint-Etienne doszło do zmiany. Arnaud Nordin wszedł za Ryada Boudebouza.

Jedyną bramkę meczu dla AS Saint-Etienne zdobył z karnego Denis Bouanga w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

Wesley Fofana28′
24′ Laurent Koscielny
Ryad Boudebouz84′
84′ Youssef Aït Bennasser
Yann Gérard M'Vila
Otávio Henrique Passos Santos
Zaydou Youssouf
Jimmy Briand
Charles Nathan Abi
55′ Samuel Kalu
Mathieu Debuchy
24′ Vukašin Jovanović
Timothee Kolodziejczak46′
Enock Kwateng
Yohan Cabaye77′
Aurélien Tchouaméni
Robert Berič
55′ Ui-jo Hwang
Romain Hamouma
84′ Josh Maja
Arnaud Nordin84′

Jedenastka AS Saint-Etienne zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom AS Saint-Etienne pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.