• 6 .Olympique Marsylia (21 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (19 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (19 pkt.)

Liga francuska - 10. kolejka Ligue 1: FC Lorient - FC Nantes 0-2 (0-0)

W meczu 10. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 8 listopada, zespół FC Lorient przegrał z FC Nantes 0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir.

10. kolejka Francja - Ligue 1
2020-11-08 15:00 | Stadion: Stade Yves Allainmat - Le Moustoir | Arbiter: Stéphanie Frappart
FC Lorient
FC Nantes
0
2
K. Bamba 80'
L. Blas 83'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka FC Lorient (”Morszczuki”) zajmowała 16., natomiast drużyna FC Nantes (”Kanarki”) - 17. miejsce.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół ”Kanarki” wygrał aż siedem razy, zremisował pięć, a przegrał tylko cztery.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Lorient: Laurentowi Aberglowi w 18. i Armandowi Laurientému w 19. minucie.

W 23. minucie Fábio został zmieniony przez Charles'a Traorégo. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę obejrzał Imran Louza z FC Nantes. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 65. minucie w zespole FC Lorient doszło do zmiany. Sylvain Marveaux wszedł za Terema Moffiego. Niedługo później trener FC Nantes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Kader Bamba, a murawę opuścił Marcus Coco. Kader Bamba bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie FC Lorient doszło do zmiany. Thomas Monconduit wszedł za Trevoha Chalobaha. Trener FC Lorient wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stéphane'a Diarrę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Armand Laurienté.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Kanarki” w 80. minucie spotkania, gdy Kader Bamba strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Abdoulaye Touré.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Jeremy'emu Morelowi z zespołu gospodarzy. Była to 81. minuta starcia.

Drużyna ”Morszczuków” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 83. minucie pokonał bramkarza Ludovic Blas. Przy zdobyciu bramki pomagał Randal Kolo.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Nicolas Pallois
81′ Jeremy Morel
Pereira da Silva Fabio23′
79′ Trevoh Chalobah
Abdoulaye Touré
19′ 79′ Armand Laurienté
Ludovic Blas  83′
18′ 85′ Laurent Abergel
Marcus Coco77′
Yoane Wissa
Mehdi Abeid
84′ Pierre-Yves Hamel
Imran Louza32′
65′ Terem Igobor Moffi
Charles Traoré23′
79′ Stéphane Imad Diarra
Kader Bamba77′  80′
85′ Enzo Le Fée
Pedro Chirivella Burgos
Fabien Lemoine
Roli Pereira de Sa
65′ Sylvain Marveaux
Jean-Kévin Augustin
79′ Thomas Monconduit
Kalifa Coulibaly
84′ Adrian Grbić
Renaud Emond

Zawodnicy FC Lorient otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół ”Morszczuków” w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości wymieniła dwóch graczy.